Eesti Muusikaauhinnad 2020

«Radar»: Peeter Võsa jättis joomise, sai vanaisaks ja hakkas galeristiks
Lisatud video!

Pärast seda kui Peeter Võsa karjäär riigikogus lõppes, pole temast ammu midagi kuulda olnud. Detsembris 50. aastaseks saav mees sai hiljuti vanaisaks, tahab treenida end supervormi ja avab kuu aja pärast omapärase kunstigalerii, vahendab «Radar».

Pikk 72 asub maa-aluses pommivariendis Võsa uus töökoht ehk Punker. See on linnalt üürile saadud veidi üle 100-ruutmeetrine pind, mille eest Võsa maksab iga kuu ligi 130 eurot üüri. Võsa plaanib siia teha kunstigalerii. Esimene näitus peaks avatama 1. mail.

Praeguseks on Võsa-Pets aasta jagu ruumide korrastamisega tegelenud. «Taga põõsa juures oli sissepääs, mis oli täis situtud sõna otseses mõttes. Terve suvi käis siin võitlus kusikute ja sitturitega.»

Tulevane kunstigalerii ei plaani aga ainult kunstimüügist ära elatuda, vaid siin hakkab käima ka tõsine vanakraamiga kauplemine. Õigemini Nõukogude ajast pärit kaubaga hangeldamine, mida Võsa-Pets juba aastaid kogunud on.

Ta näitab uhkusega 40 gaasimaski, mille loodab Briti poissmeestele maha müüa. «Briti poissmehed ju võivad küll elevanti teha vastastikku.»

Tagasi üles