EFTA 2017 FOTOSEIN - GLAMUURI OLI PILVEDENI!

Pühapäeva õhtul jagas Eesti filmi instituut Nordea kontserdimajas esmakordselt välja Eesti filmi- ja teleauhinnad.

Teleseriaalidest võitis enim auhindu ETV-s jooksev komöödia "ENSV". Filmivaldkonnas võttis tervelt kuues kategoorias võidu mängufilm "Päevad, mis ajasid segadusse".

TELEVALDKONNA NOMINENDID JA VÕITJAD

1. Parim tõsielusaade

"Eesti lood" (ERR)

"Meie inimesed" (ERR)

"Osoon" (ERR)

"Rakett 69" (ERR)

"Roaldi nädal" (Kanal 2)

2. Parim teleseriaal

"ENSV" (ERR)

"Kuum jälg" (Kanal 2)

"Kättemaksukontor" (TV3)

"Pilvede all" (Kanal 2)

"Õnne 13" (ERR)

3. Parim infosaade või publitsistika

"Aktuaalne Kaamera" (ERR)

"Pealtnägija" (ERR)

"Plekktrumm" (ERR)

"Radar" (Kanal 2)

"Välisilm" (ERR)

4. Parim uus saade

"Heureka" (ERR)

"Kadunud tsivilisatsiooni jälgedes" (ERR)

"Meie maailm" (ERR)

"Roaldi nädal" (Kanal 2)

"Suur komöödiaõhtu" (Kanal 2)

5. Parim meelelahutussaade

"Eesti laul" (ERR)

"Hommik Anuga" (ERR)

"Klassikatähed" (ERR)

"Ringvaade" (ERR)

"Su nägu kõlab tuttavalt" (TV3)

6. Parim naisnäitleja

Elisabet Reinsalu "Pilvede all" (Kanal 2)

Helene Vannari "ENSV" (ERR)

Helgi Sallo "Õnne 13" (ERR)

Luule Komissarov "Õnne 13" (ERR)

Merle Palmiste "Kuum jälg" (Kanal 2)

7. Parim meesnäitleja

Argo Aadli "ENSV" (ERR)

Harry Kõrvits "Naabriplika" (Kanal 2)

Mait Malmsten "ENSV" (ERR)

Raivo E. Tamm "ENSV", "Õnne 13" (ERR)

Tõnu Oja "Papad mammad" (TV3)

8. Parim naissaatejuht

Anu Välba "Hommik Anuga" (ERR)

Astrid Kannel "Välisilm", "AK" (ERR)

Grete Lõbu "Ringvaade"  (ERR)

Margit Kilumets "OP" (ERR)

Tuuli Roosma "Saladused" (Kanal 2)

9. Parim meessaatejuht

Joonas Hellerma "Plekktrumm" (ERR)

Kristjan Jõekalda "Nädalalõpp Kanal2ga"  (Kanal 2)

Margus Saar "Iseolemine", "AK" (ERR)

Marko Reikop "Ringvaade" (ERR)

Urmas Vaino "Terevisioon" (ERR)

10. Parim toimetaja

Anna Gavronski "Pealtnägija" (ERR)

Indrek Treufeldt "Kahekõne" (ERR)

Kajar Kase "Ringvaade" (ERR)

Mihkel Kärmas "Pealtnägija"  (ERR)

Marii Karell "Radar" (Kanal 2)

11. Parim operaator

Kristjan-Jaak Nuudi  "Klassikatähed" (ERR)

Margus Malm "Su nägu kõlab tuttavalt", "Me armastame Eestit" juhtoperaator (TV3)

Raul Priks "Su nägu kõlab tuttavalt" (TV3)

Raul Priks "Eesti laul" (ERR)

Tauno Sirel "Su nägu kõlab tuttavalt", "Me armastame Eestit" (TV3)

12. Parim režissöör

Ain Prosa "Kättemaksukontor" (TV3)

Eva-Katariina Taimre "Eesti laul" finaal (ERR)

Ove Musting "Eesti laul" finaal (ERR)

Marianne Kõrver "Roaldi nädal" (Kanal 2)

Ülle Õun "Mi", "Klassikatähed" (ERR)

FILMIVALDKONNA NOMINENDID JA VÕITJAD

1. Parim mängufilm

"Polaarpoiss" (Rež. Anu Aun, Luxfilm)

"Päevad, mis ajasid segadusse" (Rež. Triin Ruumet, Kinosaurus Film)

"Teesklejad" (Rež. Vallo Toomla, Amrion)

2. Parim dokumentaalfilm

"Armastuse maa" (Rež. Liivo Niglas, F-seitse)

"Shusha" (Rež. Lauri Lippmaa/Aivar Valdre, Kopli Kinokompanii)

"Tule tagasi vabana" (Rež. Ksenia Okhapkina, Vesilind)

3. Parim lühifilm, sh lühidokumentaalfilm

"Habras Maailm" (Rež. Ants Tammik, Vesilind)

"Mauseoleum" (Rež. Lauri Randla, Exitfilm)

"Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat" (Rež. Janno Jürgens, Alasti Kino)

4. Parim animafilm

"Täismaja" (Rež. Kristjan Holm, Eesti Joonisfilm)

"Tühi ruum" (Rež. Ülo Pikkov, Nukufilm)

"Urbanimatio" (Rež. Hardi Volmer/Urmas Jõemees, Voldik)

5. Parim operaator

Erik Põllumaa (Teesklejad, Amrion)

Heiko Sikka (Polaarpoiss, Luxfilm)

Sten-Johan Lill (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

6. Parim režissöör

Anu Aun (Polaarpoiss, Luxfilm)

Triin Ruumet (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Vallo Toomla (Teesklejad, Amrion)

7. Parim stsenarist

Leana Jalukse (Ema, Meteoriit)

Livia Ulman/Andris Feldmanis (Teesklejad, Amrion)

Triin Ruumet / Greta Varts (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

8.  Parim naisnäitleja

Jaanika Arum (Polaarpoiss, Luxfilm)

Mirtel Pohla (Teesklejad, Amrion)

Tiina Mälberg (Ema, Meteoriit)

9. Parim meesnäitleja

Hendrik Toompere jr (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Priit Võigemast (Teesklejad, Amrion)

Roland Laos (Polaarpoiss, Luxfilm)

10. Parim helirežissöör

Horret Kuus (Ema, Meteoriit)

Horret Kuus (Polaarpoiss, Luxfilm)

Matis Rei (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

11. Parim filmikunstnik

Eva-Maria Gramakovski (Teesklejad, Amrion)

Jaagup Roomet (Polaarpoiss, Luxfilm)

Matis Mäesalu (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

12. Parim montaažirežissöör

Hendrik Mägar (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Margo Siimon (Polaarpoiss, Luxfilm)

Tambet Tasuja (Ema, Meteoriit)