Selgusid Eesti filmi- ja teleauhinnad 2017 nominendid (1)

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Kättemaksukontor», juubelihooaeg
«Kättemaksukontor», juubelihooaeg Foto: TV3

Märtsikuus annab Eesti Filmi Instituut esmakordselt välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, mille eesmärk on tänada ja tunnustada oma ala professionaale. Konkursile laekunud 244 kandidaadi seast valis erialaspetsialistidest koosnev professionaalne žürii välja nii filmi- kui televaldkonna nominendid, laureaadid selguvad 12. märtsil Nordea Kontserdimajas toimuval galal.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2017 pidulikul galal pärjatakse parimaid töid ja tegijaid 2016. aastal tehtu eest, välja antakse 24 auhinda. Kokku esitati Eesti filmi- ja teleauhindadele 244 kandidaati, millest 163 olid televaldkonnas, 81 kandidaati tuli filmimaailmast. Esitatud töid hindasid nii teles kui filmis 21-liikmelised erialaspetsialistidest koosnevad žüriid, kelle antud hinnete põhjal moodustusid kandideerivate tööde pingeread, mille tulemusena selgusid mõlema valdkonna nominendid.

Teležürii kandidaadid pandi kokku koostöös kolme suurema telekanaliga, esitatud kandidaatide seast valiti loosiga välja 21 žüriiliiget. Filmižürii kandidaatide esitamisel osalesid valdkonna eksperte koondavad organisatsioonid, nende seas Eesti Kinoliit, Eesti Operaatorite Liit, Eesti Dokumentalistide Gild, Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Balti Filmi- ja Meediakool, PÖFF, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Filmitööstuse Klaster ja Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali nõukogu. Sarnaselt teležüriile selgus ka lõplik filmižürii loosiga. Filmižürii hulka kuulusid filmitegijad, -kriitikud, -levitajad, näitlejad ja teised igapäevaselt filmivaldkonnas tegutsevad professionaalid. Teležürii hulka kuulusid teleprodutsendid, operaatorid, meediaeksperdid, teleajakirjanikud ja teised telemaastiku asjatundjad.  

Võitjad kuulutatakse välja 12. märtsil Nordea Kontserdimajas toimuval Eesti filmi- ja teleauhinnad 2017 pidulikul galal. Sündmusest teeb otseülekande Kanal 2.

TELEVALDKONNA NOMINENDID

1. Parim tõsielusaade

Eesti lood (ERR)

Meie inimesed (ERR)

Osoon (ERR)

Rakett 69 (ERR)

Roaldi Nädal (Kanal 2)

«Roaldi nädal: külapoed», külapood
«Roaldi nädal: külapoed», külapood Foto: Kanal 2

2. Parim teleseriaal

ENSV (ERR)

Kuum jälg (Kanal 2)

Kättemaksukontor (TV3)

Pilvede all (Kanal 2)

Õnne 13 (ERR)

Telesari «ENSV»
Telesari «ENSV» Foto: Ülo Josing/ERR

3. Parim infosaade või publitsistika

Aktuaalne Kaamera (ERR)

Pealtnägija (ERR)

Plekktrumm (ERR)

Radar (Kanal 2)

Välisilm (ERR)

Radar
Radar Foto: Kanal 2

4. Parim uus saade

Heureka (ERR)

Kadunud tsivilisatsiooni jälgedes (ERR)

Meie maailm (ERR)

Roaldi nädal (Kanal 2)

Suur komöödiaõhtu (Kanal 2)

Suur Komöödiaõhtu, võitja Reet Pull
Suur Komöödiaõhtu, võitja Reet Pull Foto: Erlend Štaub

5. Parim meelelahutussaade

Eesti laul (ERR)

Hommik Anuga (ERR)

Klassikatähed (ERR)

Ringvaade (ERR)

Su nägu kõlab tuttavalt (TV3)

Eesti Laul 2017 teine poolfinaal
Eesti Laul 2017 teine poolfinaal Foto: Erlend Štaub

6. Parim naisnäitleja

Elisabet Reinsalu "Pilvede all" (Kanal 2)

Helene Vannari "ENSV" (ERR)

Helgi Sallo "Õnne 13" (ERR)

Luule Komissarov "Õnne 13" (ERR)

Merle Palmiste "Kuum jälg" (Kanal 2)

"Pilvede all"
"Pilvede all" Foto: Arno Mikkor

7. Parim meesnäitleja

Argo Aadli "ENSV" (ERR)

Harry Kõrvits "Naabriplika" (Kanal 2)

Mait Malmsten "ENSV" (ERR)

Raivo E. Tamm "ENSV", "Õnne 13" (ERR)

Tõnu Oja "Papad mammad" (TV3)

Naabriplika võtted Järva-Jaanis / Dmitri Kotjuh Järva Teataja/ Scanpix
Naabriplika võtted Järva-Jaanis / Dmitri Kotjuh Järva Teataja/ Scanpix Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

8. Parim naissaatejuht

Anu Välba "Hommik Anuga" (ERR)

Astrid Kannel "Välisilm", "AK" (ERR)

Grete Lõbu "Ringvaade"  (ERR)

Margit Kilumets "OP" (ERR)

Tuuli Roosma "Saladused" (Kanal 2)

Grete Lõbu ja Astrid Kannel
Grete Lõbu ja Astrid Kannel Foto: ERR

9. Parim meessaatejuht

Joonas Hellerma "Plekktrumm" (ERR)

Kristjan Jõekalda "Nädalalõpp Kanal2ga"  (Kanal 2)

Margus Saar "Iseolemine", "AK" (ERR)

Marko Reikop "Ringvaade" (ERR)

Urmas Vaino "Terevisioon" (ERR)

Kristjan Jõekalda
Kristjan Jõekalda Foto: Kanal 2 / Ardo Kaljuvee

10. Parim toimetaja

Anna Gavronski "Pealtnägija" (ERR)

Indrek Treufeldt "Kahekõne" (ERR)

Kajar Kase "Ringvaade" (ERR)

Mihkel Kärmas "Pealtnägija"  (ERR)

Marii Karell "Radar" (Kanal 2)

Indrek Treufeldt
Indrek Treufeldt Foto: Ülo Josing / ERR

11. Parim operaator

Kristjan-Jaak Nuudi  "Klassikatähed" (ERR)

Margus Malm "Su nägu kõlab tuttavalt", "Me armastame Eestit" juhtoperaator (TV3)

Raul Priks "Su nägu kõlab tuttavalt" (TV3)

Raul Priks "Eesti laul" (ERR)

Tauno Sirel "Su nägu kõlab tuttavalt", "Me armastame Eestit" (TV3)

Su nägu kõlab tuttavalt, finaal
Su nägu kõlab tuttavalt, finaal Foto: Erlend Štaub

12. Parim režissöör

Ain Prosa "Kättemaksukontor" (TV3)

Eva-Katariina Taimre "Eesti laul" finaal (ERR)

Ove Musting "Eesti laul" finaal (ERR)

Marianne Kõrver "Roaldi nädal" (Kanal 2)

Ülle Õun "Mi", "Klassikatähed" (ERR)

Klassikatähed 2016 finalistid
Klassikatähed 2016 finalistid Foto: Kristel Üksvärav

FILMIVALDKONNA NOMINENDID

1. Parim mängufilm

Polaarpoiss (Rež. Anu Aun, Luxfilm)

Päevad, mis ajasid segadusse (Rež. Triin Ruumet, Kinosaurus Film)

Teesklejad (Rež. Vallo Toomla, Amrion)

«Päevad, mis ajasid segadusse».
«Päevad, mis ajasid segadusse». Foto: Kaader filmist

2. Parim dokumentaalfilm

Armastuse maa (Rež. Liivo Niglas, F-seitse)

Shusha (Rež. Lauri Lippmaa/Aivar Valdre, Kopli Kinokompanii)

Tule tagasi vabana (Rež. Ksenia Okhapkina, Vesilind)

3. Parim lühifilm, sh lühidokumentaalfilm

Habras Maailm (Rež. Ants Tammik, Vesilind)

Mauseoleum (Rež. Lauri Randla, Exitfilm)

Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat (Rež. Janno Jürgens, Alasti Kino)

4. Parim animafilm

Täismaja (Rež. Kristjan Holm, Eesti Joonisfilm)

Tühi ruum (Rež. Ülo Pikkov, Nukufilm)

Urbanimatio (Rež. Hardi Volmer/Urmas Jõemees, Voldik)

5. Parim operaator

Erik Põllumaa (Teesklejad, Amrion)

Heiko Sikka (Polaarpoiss, Luxfilm)

Sten-Johan Lill (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Kaader filmist "Polaarpoiss"
Kaader filmist "Polaarpoiss" Foto: EFTA

6. Parim režissöör

Anu Aun (Polaarpoiss, Luxfilm)

Triin Ruumet (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Vallo Toomla (Teesklejad, Amrion)

Coca-Cola Plazas esilinastus Vallo Toomla lavastatud «Teesklejad»
Coca-Cola Plazas esilinastus Vallo Toomla lavastatud «Teesklejad» Foto: Ardo Kaljuvee

7. Parim stsenarist

Leana Jalukse (Ema, Meteoriit)

Livia Ulman/Andris Feldmanis (Teesklejad, Amrion)

Triin Ruumet / Greta Varts (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

8.  Parim naisnäitleja

Jaanika Arum (Polaarpoiss, Luxfilm)

Mirtel Pohla (Teesklejad, Amrion)

Tiina Mälberg (Ema, Meteoriit)

«Emas» peaosa Tiina Mälberg.
«Emas» peaosa Tiina Mälberg. Foto: Kaader filmist

9. Parim meesnäitleja

Hendrik Toompere jr (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Priit Võigemast (Teesklejad, Amrion)

Roland Laos (Polaarpoiss, Luxfilm)

Linateoses «Päevad, mis ajasid segadusse» peategelast Allarit mänginud Hendrik Toompere / Kristjan Teedema / Postimees / Scanpix
Linateoses «Päevad, mis ajasid segadusse» peategelast Allarit mänginud Hendrik Toompere / Kristjan Teedema / Postimees / Scanpix Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

10. Parim helirežissöör

Horret Kuus (Ema, Meteoriit)

Horret Kuus (Polaarpoiss, Luxfilm)

Matis Rei (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

11. Parim filmikunstnik

Eva-Maria Gramakovski (Teesklejad, Amrion)

Jaagup Roomet (Polaarpoiss, Luxfilm)

Matis Mäesalu (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

“Polaarpoiss”.
“Polaarpoiss”. Foto: Internet

12. Parim montaažirežissöör

Hendrik Mägar (Päevad, mis ajasid segadusse, Kinosaurus Film)

Margo Siimon (Polaarpoiss, Luxfilm)

Tambet Tasuja (Ema, Meteoriit)

Tagasi üles