Katrin Karismast ja Helgi Sallost saavad Hollywoodi tähed

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Katrin Karisma ja Helgi Sallo, "Hollywoodi filmitähed"
Katrin Karisma ja Helgi Sallo, "Hollywoodi filmitähed" Foto: Plakat

Hollywoodi filmitähed. Niisugust pealkirja kannab Komöödiateatri uuslavastus, milles mängivad Katrin Karisma ja Helgi Sallo.

Selle loo peategelasteks on kunagised filmikunsti superstaarid Bette Davis ja Joan Crawford, kes on mõlemad ka Oscari pälvinud. Alles oma karjääri lõpus mängivad nad esimest korda samas filmis ja muidugi puhkeb halastamatu konkurents. Selles sõjas on kõik vahendid lubatud. Mõlemad kiristavad hambaid, aga peidavad selle teeseldud naeratuse taha. Rafineeritud solvangud ja vaimukused lendavad mõlemas suunas ja kumbki ei kavatse alla anda.

Paratamatult tekib küsimus, kas meie eesti primadonnad on ka midagi taolist läbi elanud? Olid ju nemadki Estonia teatris nii kolleegid kui konkurendid. Sellele küsimusele oskavad vastata ainult nemad ise, meie võime ainult oletada vastavalt oma rikutuse tasemele. Ja nautida mõlema kirglikult esitatud rolle ning otsustada, kumb siis ikkagi seekord peale jäi, kas Helgi Sallo või Katrin Karisma?

Inglase Anton Burge’ tragikomöödia maailmaesietendus oli 2011 Londoni Arts Theatre’s. Meil lavastas selle Erki Aule ja kujundas Riina Vanhanen. Pühendatud Katrin Karisma 70. juubelile. Muide, Ameerikas valmis äsja 8-osaline seriaal „Vihavaen – Bette ja Joan“, kus neid staare mängivad Jessica Lange ja Susan Sarandon.

07.04 ARUKÜLA KULTUURIMAJA

08.04 HALJALA RAHVAMAJA

15.04 VALGA KULTUURIKESKUS

16.04 TARTU KONTSERDIMAJA

29.04 PÄRNU KONTSERDIMAJA

30.04 TALLINN SALME KULTUURIKESKUS

02.05 KEILA KULTUURIKESKUS

03.05 KOSE KULTUURIKESKUS

05.05 MUSTVEE KULTUURIKESKUS

06.05 PAIDE KULTUURIKESKUS

16.05 HAAPSALU KULTUURIKESKUS

17.05 RAPLA KULTUURIKESKUS

19.05 KIVIÕLI RAHVAMAJA

20.05 VILJANDI SAKALA KESKUS

26.05 PÄRNU KONTSERDIMAJA

29.05 VÕRU KANNEL

30.05 TARTU KONTSERDIMAJA

01.06 TALLINN SALME KULTUURIKESKUS

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles