Instagrammerid, tähelepanu, valmis olla, start! Eesti Blogiauhinnad tulevad taas!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tuntud blogijad ja ajakirjanikud tegid tutvust airBalticu kevadmenüüga restoranis Köök
Tuntud blogijad ja ajakirjanikud tegid tutvust airBalticu kevadmenüüga restoranis Köök Foto: Martin Dremljuga

Tänavu toimub juba kolmandat korda Eesti Blogiauhindade jagamine, kuhu esimese 24 tunni jooksul pani end kirja 84 blogijat, mis on ligi neljandik eelmise aastal kõikidest osalenud blogidest. Kokku on tänavu 14 põhikategooriat, mille vahel endale sobilik leida.

Foto: Viktor Burkivski

„Kõige rohkem on end kirja pandud elulistes blogides, kuid ka nišiblogid ei ole tühjad,“ räägib Eesti Blogiauhindade korraldaja Mari-Leen Albers.

Mõned uuendused on samuti sel aastal plaanis. Näiteks saab osta endale VIP laua, kus ei pea muretsema, et kõht tühjaks jääb või kurk kuivab ja keegi ees seisab. „See muidugi ei tähenda, et terve õhtu kelner aina ette toob, aga õhtu alustamiseks leiab vajalikku kraami laualt küll, lisaks ootab VIP laua ostjaid ees külluslik kinkekott,“ räägib Albers.

Blogija Pille-Riin Saaremets
Blogija Pille-Riin Saaremets Foto: Erakogu

Teise uuendusena oleme sisse toonud lisaks YouTuberitele ka Instagrami blogijad.

„Tegelikult meil tänavu eraldi kategooriat neile pole, sest nad jagunevad ikkagi mingi ala inimeseks, olgu selleks siis mood, sport, kunst, toit... Aga Instagrammerid on oodatud end kirja panema, sest oleme enam kui kindlad, et tegemist on tõusva nö blogitrendiga.“

Aastavahetuse veetsid Tipp ja Täpp koos Timmeri tütre ja teiste noortesaate tegijatega kuuma päikese all
Aastavahetuse veetsid Tipp ja Täpp koos Timmeri tütre ja teiste noortesaate tegijatega kuuma päikese all Foto: Erakogu

Neli aastat tagasi, kui Albers Austraalias elas, koges ta Instagrammi kui blogi väljundit.

„Toona olid sealsed kõige popimad moetšikid just tegevad Instagramis. Mäletan, et pidevalt oli juttu Sidneys asuvast moeblogijast, kui nii võib siis kutsuda, aga ta pidaski oma veebipäevikut Instagrami vahendusel. Firmad saatsid talle tooteid ja maksid 5000 dollarit postituse eest, tal oli toona pool miljonit jälgijat, tänaseks on tal jälgijaid poole rohkem ja ta tunnistas ilma valehäbita, et 70% tema postitustest on sponsoreeritud,“ kirjeldab Albers maailma mastaabis blogijaid, et blogija ei pea ilmtingimata kirjutama.

Albers toob näiteks ka instagrammer Samantha Lee, kes on tegelikult tavaline Malaisia koduperenaine. „Ta Instagrami konto sai megapopulaarseks, kui ta hakkas postitama pilte oma laste söögilauast. Ta tegi igast söögist muinasjutulise kunstiteose ja pani seeläbi lapsed sööma ka neid asju, mida nad muidu ei tahtnud.“

Uue kategooriana on kirjas aga meesteblogid. „Ootame mehi julgelt endast märku andma ja oma blogid letti laduma. Meil on päris palju meesblogijaid ja miks mitte nad ühte kategooriasse kokku koguda. Näiteks ütles eelmisel aastal beebi-ja pereblogide võitja Henry, et tema sel aastal ei osale, sest tahab ka teistele lastevanematele võimaluse anda, nüüd on tal siiski võimalus – ta saab kandideerida meesteblogis ja ei napsa nii ühtki lastega seotud auhinda.“

Eesti Blogiauhindadele saab registreeruda, reeglitega tutvuda ja VIP lauda broneerida aadressil http://eba.marimell.eu

Tagasi üles