T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuula ja naudi: rokkbänd Sibyl Vane salvestas fännidele sõbrapäevaks loo

Elu24
Kuula ja naudi: rokkbänd Sibyl Vane salvestas fännidele sõbrapäevaks loo
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Alternatiivroki trio Sibyl Vane
Alternatiivroki trio Sibyl Vane Foto: Danel Rinaldo

Alternatiivroki trio Sibyl Vane salvestas sõbrapäevaks ja fännide tänamiseks oma versiooni igihaljast Depeche Mode'i loost «Never Let Me Down Again». Loo avaldamisega koos annab bänd teada, et nende järgmise albumi avaldab Läti plaadifirma I Love You Records aprillis 2017.

Täna, 14. veebruari öösel esmaesitleti Raadio 2 Maarja Merivoo-Parro juhitud öises sõbrapäeva erisaates Sibyl Vane'i värskeimat pala, mille bänd on salvestanud tänutäheks kõikidele oma fännidele.

Bändiliikmete sõnul tegid nad cover-versiooni salvestamisega teoks mitu olulist mõtet.

«Kõige olulisem põhjus, miks me selle looga tööd alustasime, oli ajendatud soovist tänada fänne, kes need aastad meie kõrval on seisnud. Sõbrapäev on suurepärase tähendusega päev, mille raames see tänu ja kummardus Sibyl Vane'i sõpradele teha. Teiseks pole me Sibyl Vane'iga kunagi ühtegi võõrast lugu salvestanud ja neid ka eriti mänginud. Seega oli see meile ka põnev väljakutse,» kirjeldas loo valiku tähendust bändi laulev kitarrist Helena Randlaht.

Ansambel Sibyl Vane liikmed Heiko Leesment ja Helena Randlaht
Ansambel Sibyl Vane liikmed Heiko Leesment ja Helena Randlaht Foto: Toni Läänsalu

«2012. aastal «Love, Holy Water and TV» tuuri alguses ostsime kuskilt raamatupoest allahinnatud Depeche Mode'i parimate lugude kogumiku. Kahe aasta jooksul oli see põhiline plaat, millega me tuhandeid kilomeetreid seljatasime. See lugu oli kindlalt üks lemmikuid, mida mõnikord korduse peal sai kuulatud. Kui kevadel ühe Läti raadiojaama palvel nende eetrikontserdiks Depeche Mode'i kataloogist pidime valima loo, mida enda nägemuses esitada, siis me kaua ei mõelnud,» ütles bändi bassist Heiko Leesment.

Pärnust pärit Sibyl Vane'i rahvusvaheline karjäär sai hoo sisse 2012. aastal, kui nad pärast edukat esinemist Tallinn Music Weekil lõid albumi avaldamiseks käed Läti plaadifirmaga I Love You Records. Debüütalbum «Love, Holy Water & TV» ilmus sama aasta sügisel ja seda esitleti pea 200 kontserdiga peamiselt Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis, kuid ka Ukrainas, Poolas ja Suurbritannias. Tuuri raames jõuti lavalaudu jagama muuseas ka USA alternatiivroki legendiga Garbage.

Viimased aastad on bänd hoidunud avalikkuse tähelepanust ja andnud vaid üksikuid kontserte, keskendudes peamiselt albumi kirjutamisele ja salvestamisele. Möödunud aasta lõpus sõlmitud leping kinnitab, et bändi järgmise, omanimelise, albumi avaldajaks on Läti plaadifirma I Love You Records. Kümne looga album ilmub käesoleva aasta aprillis ja selle esimene singel «Clustefuck» ilmus 2016. aasta septembris.

Märksõnad
Tagasi üles