P, 10.12.2023

Jazzkaar avalikustas kevadise artisti: minimalistlik klaveriduo Grandbrothers on ühe jalaga tantsupõrandal

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saksa-Šveitsi klaveriduo Grandbrothers
Saksa-Šveitsi klaveriduo Grandbrothers Foto: promo

Jazzkaar kuulutab sel nädalal välja neli kevadise festivali artisti, kelle piletid on ühtlasi 11. veebruarini 40 protsenti soodsamad. Esimene neist on Saksa-Šveitsi klaveriduo Grandbrothers. Kogu Jazzkaar 2017 programm avalikustatakse 10. veebruaril ning 10. - 11. veebruaril kehtib sel nädalal avalikustatud kontsertide piletitele 40 protsendine soodustus.

Klassikalist klaverit ja eksperimentaalset elektroonikat siduva tandemi Grandbrothers moodustavad šveitslane Erol Sarp ja sakslane Lukas Vogel. Inspireerituna Steve Reichi, Ryuichi Sakamoto ja Alva Noto helimaastikest, loovad nad filmilikku ja tabamatute kõladega minimalistlikku muusikat, mille juured peituvad klubi- ja technohelides. «Klassikaline, aga edumeelne; ekspressiivne ja emotsionaalne, samas ühe jalaga tantsupõrandal,» iseloomustavad nad ise oma muusikat.

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul armastavad eestlased minimalistlikku klaverimuusikat ja Grandbrothers pakub kindlasti äratundmisrõõmu eelmistel aastatel Jazzkaarel esinenud Nils Frahmi või Lamberti austajatele. «Grandbrothers on uus ja kiirelt kuulsust koguv tegija. Viis aastat tagasi tegevust alustanud duo on oma 2016. aastal ilmunud debüütalbumiga saanud elektroonilise muusika tõusvaks täheks,» ütles Erm.

Ülikoolis alanud koostöös andis Erol Sarpi klassikalisele klaverikoolile kontrasti Lukas Vogeli elektroonikalembus ja katsetused omaloodud unikaalsetel süntesaatoritel. Nende esimene ühine avaldatud pala «Ezra Was Right» pälvis ka tunnustatud jazzispetsialisti Gilles Petersoni tähelepanu ja lugu jõudis 2013. aastal paljude raadiokuulajate lemmikute hulka. Järgnenud EP «Firm» kinnistas dueti kuulsust klassikalise klaverimuusika ja elektrooniliste kõlade uutesse kõrgustesse viijatena. 2016. aastal ilmunud Grandbrothers’i debüütalbum «Dilation» tõi välja traditsioonilise pilli varjatud ja senikuulmatud võimalused – lindistuseks loodi ainulaadne analoog-rütmimasin, mis manipuleeris klaverist tulevaid helisid uudsel ja sageli ka ettearvamatul moel. 

Grandbrothers esineb 28. aprillil kell 18 Vaba Laval.

Homme avalikustab Jazzkaar järgmise artisti kevadisest programmist, koguprogramm avalikustatakse 10. veebruaril kell 10. Uute avalikustatud artistide piletid on 10.-11. veebruaril 40 protsenti soodsamad või kuni kampaaniahindadega pileteid jätkub. 40protsendiline allahindlus kehtib ainult täishinnaga piletitele. Sooduspileteid on piiratud koguses iga ostja kohta kuni 4 piletit ühele kontserdile. Soodustus ei kehti festivali passidele ja päevapiletitele ning varem avalikustatud esinejate Dianne Reeves, Spyro Gyra, Steve Gadd Band, Meshell Ndegeocello ja GoGo Penguin kontsertide piletitele.

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017 Telliskivi Loomelinnakus. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles