Kasuks tulevad väikesed rutiinid. Õhu elemendile omase kuivuse tõttu ei sobi samamoodi sellele inimesele tehasetöö, kus on hästi palju tolmu ja kuiva materjali.
Elustiili juurde käib ka rütm. Me oleme üks osa loodusest ja ei ole mitte kunagi võimalik, et loodus kohandaks ennast meie järgi, me peame alati ennast kohandama looduse järgi. Üks väga oluline elustiili osa on rütmi sulanduda. Kõige lihtsam näide on unehäired, mis on meil sellepärast, et me läheme liiga hilja magama.
Läheme magama peale kümmet, kus looduses tuleb esile uuesti tuleelement, mis eelkõige on mõeldud mitte toidu, vaid mõtete seedimiseks — kõik teadmised ja kogemused, mida oleme päeva jooksul väljastpoolt ammutanud, on ka tegelikult toit, mis tuleb öösel ära seedida.
Mulle meeldib öelda, et viimane «ingliekspress» väljub umbes kell 22.00 ja kui sellest maha jääda, siis meil ongi väga keeruline magama jääda, sest tuli on üleval. Siit jälle näide, kuidas seda, mille meile loodus andnud on, tõmbame me endale alateadlikult ligi. Inimesele, kellele on antud hästi palju tuleelementi, meeldibki tavaliselt öösel töötada. Elustiil kätkebki endas heas mõttes distsipliini, kus me teadlikult valime tasakaalustavat poolt.
Kas loengutel või kursustel saab inimene ka teada seda, millised elemendid temas on?
Ma püüan seda alati teha nii, et me esialgu toome hästi palju praktilisi näited, et inimene hakkaks iseennast nendega seostama. Üks lihtne näide, mida ma tavaliselt toon, on see, et kujutage ette, kui te lähete poodi ja kassapidaja ütleb teile midagi väga halvasti, siis on kolm võimalust, kuidas ajurveeda mõistes kolm erinevat inimtüüpi reageerivad.