Video: Kanada mündikoja töötaja röövis kuldmünte, pistes need pärasoolde

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui juhid hästi, lepivad sinu töötajad ka väiksema palgaga, selgub uuringust.
Kui juhid hästi, lepivad sinu töötajad ka väiksema palgaga, selgub uuringust. Foto: Ryan Remiorz/AP/Scanpix

USA ja Kanada meedia teatel röövis Kanada kuningliku mündikoja töötaja umbes aasta jooksul 22 kuldmünti, pistes need endale pärasoolde, et ta saaks need mündikojast välja toimetada.

Politsei teatel on 35-aastase Leston Lawrence’i poolt röövitud kuldmüntide väärtus 165 451 Kanada dollarit (127 116 USA dollarit).

Mündikoda ja politsei jõudsid Lawrence'i jälile, kui ta müüs Ottawas kulla kokkuostjatele 17 münti, saades  nende eest kena summa.

Ontario kohtunik Peter Doody määras Lawrence'ile eilsel istungil kulla röövimise eest trahvi, mis on 189 899 Kanada dollarit (145 900 USA dollarit). Lisaks saab ta 30 kuu pikkuse reaalse vangistuse.

Krimiuurijad leidsid mündikoja töötaja kapist nii vaseliini kui kummikindad, mille abil ta mündid pärasoolde viis.

«Ta kasutas vaseliini libestina ja kummikindaid, et peita kuld oma kehaõõnsusse,» teatas kohtunik.

Uurimise kohaselt kaalub iga kuldmünt 268 grammi. Mees müüs 17 kuldmünti ajavahemikul 2014 – 2015, saades iga mündi eest 9490 Kanada dollarit (7300 USA dollarit).

Lawrence tunnistas üles, et röövis oma töökohast kuldmünte, rikkus usalduslepingut ja  omastas riigi vara.

Politsei sõnul ostis mees mündimüügist saadud raha eest Floridas jahi ja lasi Jamaicale maja ehitada.

Lawrence töötas Kanada mündikojas ajavahemikul 2008 – 2015 kullapuhastajana ja aeg-ajalt oli ta üksinda alal, kus ei olnud turvakaameraid. 

Tagasi üles