Möödunud laupäeval läks Lõuna-Hiina merel ümber ja uppus turiste sõidutanud katamaraan, mille tõttu ellujäänud pidid rohkem kui ööpäeva lainete keskel oma elu eest võitlust pidama.
Mereõnnetusse sattunutel aitas surnukeha ellu jääda
Borneo saare lähedal seilanud alusel, mis sattus tormi, oli 27 Hiina päritolu turisti ja kolm meeskonnaliiget, edastab scmp.com.
Katamaraani omanikud teatasid politseile ja rannavalvele aluse sadamasse mitte saabumisest laupäeva hilisõhtul ning kohe käivitati otsingud, kuid päästjad leidsid õnnetuses ellu jäänud alles pühapäeva õhtul, mil katamaraani uppumisest oli möödas rohkem kui üks ööpäev.
Merest päästeti 22 inimest, nende seas ka laeva malaislasest kapten, neil kõigil oli raskeid vigastusi, mille tõttu nad vajasid haiglaravi ja isegi operatsioone.
Kolm katamaraanil olnud inimest leiti surnuna, viie inimese kohta puuduvad seni andmed.
Üks merest päästetutest oli hiinlanna Fan Li Xia, kes oli meres üle 30 tunni, enne kui pääses Malaisia Kota Kinabalu haiglasse.
«Kui meid oleks leitud natuke hiljem, ei oleks me enam elus, sest üle ühe ööpäeva on raske lainetuses ellu jääda. Lisaks vaevasid janu, nälg ja jahedus,» teatas hiinlanna.
Naine sõnas, et õnneks neil olid päästevestid, mis neid veepeal hoidsid ja nad üritasid üksteise lähedusse hoidmisega sooja saada, kuid mitte kõik ei jäänud ellu.
Hiinlanna sõnul oli üks elu kaotanutest tema sõber, kuid ta aitas neil eluga pääseda.
«Kasutasime minu surnud sõpra «päästeparvena», hoides temast kinni, kuid lõpuks olime selleks liiga väsinud ja lasime laibast lahti,» teatas Fan.
Sellel katamaraanil oli puhkusel ka Yang Yaoru koos oma emaga, kelle teatel abistasid ellujäänud üksteist.
Yangile tegi muret ta ema, kes ei oska ujuda, kuid ka ema jäi tänu päästevestile ja laibast kinnihoidmisele ellu.
«Kui ma oleksin surnud, ei oleks mu ema ellu jäänud, sest ta sõltus nii minust kui teistest, kes õnnetusse sattusid,» teatas Yang meediale haiglas olles.
Lõuna-Hiina meri ning seal asuvad saared ja rannikualad on hiinlaste seas populaarsed puhkusekohad. Hiinlased külastavad seda ala eelkõige uue aasta alguses, idamaade kalendri järgi algas punase tulekuke aasta 28. jaanuaril.