Eurolaulu Raadio

Eesti Muusikaauhinnad 2017 autasu «Panus Eesti muusikasse» pälvib punklegend Villu Tamme

Villu Tamme

FOTO: Erakogu

Ülehomme toimuval Eesti Muusikaauhindade galal antakse auhind «Panus Eesti muusikasse» legendaarsele punkmuusika ikoonile Villu Tammele. Artist pälvib tunnustuse kui aktiivne oma muusikaala edasiviija ja mõjutaja.

Üle 30 aasta muusikas tegutsenud Villu Tamme on eelkõige tuntud kui mässumeelse punkmuusika silmapaistvamaid figuure. 

Villu Tamme on end punkmuusika ajalukku kirjutanud paljude lauludega. Enimtuntud on neist «Tere, perestroika» ja «Külmale maale». Muusik mängis aastatel 1982-1986 Velikije Luki koosseisus ning on 1986. aastast alates J.M.K.E. liider. 

Villu Tamme

FOTO: Marko Mäestjärv

Villu Tamme koos J.M.K.E.-ga oli oluline kooslus 1980ndate lõpus kiiresti muutuvas Eestis. Punkmuusika liidrina aitas Villu Tamme oma imago, sõnavõttude ja muusikaga muuta Eesti kultuurimaastikku vabameelsemaks ja mässulisemaks kui kuskil mujal endises NSV Liidus. Samuti aitas Villu Tamme kaasa Eesti-Soome muusikavahetuse arengusse. Artist on J.M.K.E.-ga senimaani Soomes üks hinnatumaid välisartiste Eestist. 

JMKE koosseis: vasakult Reimo Va (bass), Tirts (taustalaul), Promille Promille (laul), Andres Aru (trummid), ees Villu (laul ja kitarr).

FOTO: JMKE

53-aastane muusik on endiselt aktiivne ning tema kontserdid ja sõnumid lähevad korda ka tänapäeva noorte generatsioonile. Just hiljuti andis J.M.K.E. välja kasseti uute lugudega, tõestades veel kord, et punk pole surnud ja elab visalt edasi.