"Kuku: mina jään ellu"

Tea Raidsalu
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Arvo Kukumägi (1958-2017)
Arvo Kukumägi (1958-2017) Foto: Peeter Langovits

Eesti filmi Viljandi esilinastus "Kuku: mina jään ellu" kolmapäeval, 30. märtsil kella 17 ja 19 pärimusmuusika aida suures saalis.
Esimese seansi juhatavad sisse Arvo Kukumägi ja Andres Maimik.

"Kuku: mina jään ellu" (Kuukulgur Film 2011) on valus portreefilm dramaatilise saatusega eesti filmi suurkujust Arvo Kukumäest, kes hakkab üles ehitama oma laiali lagunenud elu.

Alkoholismist paranev Kuku otsib viisi, kuidas võita tagasi usaldus, mille ta on oma pikkade joomahoogude jooksul maha mänginud. Usaldust enda kui näitleja, sõbra ja partneri vastu. Ta tõotab oma naisele Maritile, et kui ta veel peaks käe pudeli järele sirutama, on ta teekond käidud.

Kuku külastab arste ja teadmamehi, talle tuleb rollipakkumisi, tuleb meedia tähelepanu. Ka suhe Maritiga saab uue hingamise.

Kui tundub, et kõik hakkab ülesmäge minema, võidab kiusatus taas Kuku tahte. Viinapudel on liigagi haardeulatuses. Uus allakäik tuleb raskem kui kõik eelmised, hävitades eneseteostuse võimalused, paisates sassi suhted, pannes proovile tervise ning viies lõpuks Kuku eksistentsi viimase piirini.

Filmi tegid Andres Maimik, Kaidi Kaasik, Martin Männik ja Arvo Kukumägi. Filmi pikkus on 88 minutit.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles