CIA uuris Kellerit ka Clifornias Stanfordi uurimisinstituudis 4. – 11. augustini 1973, pannes ta helikindlasse ja akendeta ruumi.
Esimese katses pidi Keller arvama ära, millise juhuslikult valitud sõna agendid ja teadlased valisid. Esimsesks sõnaks oli «süüde» ja teadlane joonistas ilutulestikuraketi. Keller ei teadnud sõna ega näinud ka pilti, kuid ka tema joonistas midagi, mis meenutas ilutulestikuraketti.
Järgmine sõna oli «viinamarjad» ja joonistus olid lillad ringid, mis kujutasid punaseid viinamarju. Ka Keller joonistas sellised ringid.CIA dokumentide kohselt oli nii uurijate kui Kelleri pildil 24 viinamarjaga kobar.
Järgmises katses oli Keller laboratooriumis edasi, kuid teadlased kolisid umbes ühe kilomeetri kaugusele ja siis oli sõnaks «saatan» ja pildil mees kolmikhargiga.
Keller joonistas siis pildi, millel oli kolmikhark, piibli kümme käsku, õun koos õunaussiga ja madu.
Tehti veel mitmeid samasuguseid katseid, mis olid Kelleri jaoks samuti edukad.
CIA langetas Kelleri kohta otsuse, et ta suudab energia ja vaimu abil tabada, mida teised inimesed mõtlevad ja joonistavad.
BBC näitas 2013. aastal dokumentaalfilmi, milles väideti, et ta töötas aastaid CIA ja Mossadi salaagendina ning ta mustkunstniku etteasted olid vaid suitsukate.
Keller sõnas, et luureagentuurid tahtsid teda kaasata saladuste lahendamisse, ta tegigi mõna asja, kuid ta ei ole kunagi agent olnud.
Kelleri sõnul oli tal huvitav vaadata, kuidas George Clooney teda 2009. aasta filmis « The Men Who Stare at Goats» kehastas, kuid kui näitleja pidi pilguga tapma kitse siis CIA palus tal tegelikult tappa sea.
«CIAd huvitas, kas ma näiteks suudaksin pilgu ja keskendumisega panna seisma näiteks Nõukogude Liidu juhtide südame. Mis sai seast, seda ma ei paljasta,» teatas mustkunstnik.