T, 5.12.2023

Need Eesti rulatajad hakkavad võistlema võimaluse eest Simple Sessionil maailma tippude vastu minna

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Simple Session 2017, rulatajad
Simple Session 2017, rulatajad Foto: Simple Session

1. veebruaril toimub Saku Suurhallis kvalifikatsioonivõistlus Eesti parimatele rulatajatele, selgitamaks välja need kohalikud sportlased, kes pääsevad võistlema 4. ja 5. veebruaril toimuvale Simple Session 17 maailmatasemel põhiõistlusele. 

Rulasõidu kvalifikatsioonivõistlustele on kutsutud järgmised Eesti sportlased: Nils-Erik Vesberg, Raul Urberg, Kristo Õismets, Toomas Seppanen, Kristjan Prik, Enric Jo, Romario Siimer, Kristjan Eier, Rain Lindeman, Tim Prozorov, Jarmo Kangro, Marko Padernik, Meelis Erm, Andris Kaldvee, Mikk Eeskivi, Markus Maasen, Egbert Pahhomov, Artur Raag, Zergei Zorin, Jaak Tänava, Dimitri Igolkin, Verner Teder, Siim Teder, Jaan Kokk, Samuel Oja ja Kaarel Lugus.

Simple Session 2017, BMX
Simple Session 2017, BMX Foto: Simple Session

Enne võistlust toimub soojendus, kus sõitjad saavad ainulaadse pargiga harjuda ning plaanida oma sõiduliine. Seejärel toimub võistlus, kus kõik sõitjad saavad teha kaks minutipikkust sõitu (arvesse läheb vaid parim). Hindamisel arvestatakse stiili, tehnikat, kiirust ja soorituse puhtust. Eestlastest pääseb kindlasti edasi vähemalt viis rulatajat. Lisaks rulatajatele toimub 1. veebruarul kvalifikatsioon ka BMX-ratturitele.

Simple Session, Arto Arukuusk
Simple Session, Arto Arukuusk Foto: Rene Lutterus

Simple Sessioni võistlustest võtab tänavu kokku osa ligikaudu 140 rulatajat ning BMX-ratturit umbes 30 riigist, tehes sellest kõige rahvusvahelisema action-spordi sündmuse maailmas. Võistlejate nimekiri on üleval võistluse kodulehel www.session.ee Lisaks rulatajatele ja BMX-ratturitele tulevad Tallinna spetsiaalselt kohale ka Eestis viimastel aastatel tõusujoones populaarsust kogunud tõukerattasõidu maailmanimed. Saku Suurhalli kerkib ka eraldi park tõukerataste tarbeks, kus Simple Sessioni külastajad saavad sõita, tutvuda oma iidolitega, õppide trikke ja nippe ning proovida uusi tõukerattaid.

Simple Session, rula
Simple Session, rula Foto: Simple Session

Võistlused lööb lahti laupäev, 4. veebruar, mil terve päeva jooksul toimuvad Saku Suurhallis nii rula- kui ka BMXi kvalifikatsioonid ning sõitmas näeb kõiki võistlusele pääsenud Eesti sportlasi. Pühapäeval, 5. veebruaril vallutavad pargi juba sõelale jäänud võistlejaid, kelle osalusel kulmineerub Simple Session võimsate finaalidega, millele paneb punkti auhinnatseremoonia. 

Simple Session 2017 esitlevad Taffel ja XDubai ning sündmust toetab EAS / Visit Estonia.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles