Kuula: folkpunt Zetod avaldas värske sõnnikulaotamislaulu

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Zetod hullutasid fänne ladusa setu keele ja maheda muusikaga
Zetod hullutasid fänne ladusa setu keele ja maheda muusikaga Foto: Madis Sinivee

Mõne üksiku armastuslaulu kõrval on Zetode kontsertidel ikka kõlanud lood loomade tapmisest, kõrtsikaklustest, riiete valmistamisest, sõdimisest, hambavalustki…, kuid miskipärast pole tsurad puudutatud kõige olulisemat, kõige elulisemat – seda, millele pühendatud rahvalauluteaduses terve omaette kategooria; seda, mis ometigi kogu elu alus – jah, te arvasite õigesti – see on SITT.

Raju ja hüpnootiline sõnnikulaotamislaul «Siro, siro, sitakõnõ» näitab kuulajatele ürgset looduse ringkäigu, kus kehvavõitu põllumaale sõnnikuga väge juurde antakse, et vili ikka pikaks kui pilliroog sirguks ja kaerakõrred ikka korralikult kasvaks.

Zetode järgmine live toimub juba 20. jaanuaril Tartus, Püssirohukeldris. Raju peoga tähistavad poisid uue tööperioodi algust, millega lähevad nad oma viieteistkümnendale sünnipäevale ja viiendale plaadile (ilmub 2018 kevadel). Piletid saadaval kohapeal, kõik pääsevad sisse! 

Zetode uus singel on kuulatav Soundcloudis: 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles