Elu enne internetti. Seikluskomöödia «Sangarid» plakatitelt näed, millised olid sõbrapildid 80ndatel

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mõnikümmend aastat tagasi toimis elu ilma internetita täiesti, sest mobiiltelefoniga igalpool endlite  tegemise asemel käidi tollal sõbrapilte tegemas professionaalse fotograafi juures. 

Sõbrapiltide tarvis võeti garderoobist oma parimad riided ja sätiti ennast viimseni ära, et see üks klõps oleks filigraanne.

Pilte jagati aga käest kätte või kirja teel ning neid koguti fotoalbumisse, mis asendas tollal Instagrami ja Facebooki.

Seikluskomöödia «Sangarid» plakatid kujutavad 80ndate sõbrapilte
Seikluskomöödia «Sangarid» plakatid kujutavad 80ndate sõbrapilte Foto: Sangarid

Piltidel Märt Pius (Ralf), Karl-Andreas Kalmet (Mario) ja Veiko Porkanen (Kapp).

Kolme peategelase kõrval astuvad seikluskomöödias «Sangarid» üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen, Volkswageni matkabuss ja paljud teised.

Foto: Sangarid

Seikluskomöödia «Sangarid» põhineb Martin Alguse originaalstsenaariumil, kes aitas kirjutada Eesti publikurekordi löönud «Klassikokkutuleku». Lavastajaks on Jaak Kilmi, keda kinokülastaja teab kui «Disko ja tuumasõda» ja «Sigade revolutsioon» režissööri. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.

Filmi produtseerib Taska Film («Klassikokkutulek», «1944») ja levitab ACME Film.

Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Filmi kaastootjateks on MRP Matila Röhr Productions (Soome) ja Film Angels Productions (Läti). Eestis on filmi valmimisele kaasa aidanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Original Sokos Hotel Viru, Tallink, Cramo jt.

«Sangarid» linastub 17. veebruaril kinodes üle Eesti.

Vaata järgi, kuidas tunduvad kunagised pildid täna!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles