Ultima Thule tähistab sünnipäeva Rock Cafe`s

Ansambel Ultima Thule liider Riho Sibul

FOTO: Liis Treimann

Reedel, 4. märtsil esitleb Eesti legendaarsemaid rockansambleid, äsja aasta ansambli ja parima rockartisti tiitlitega pärjatud Ultima Thule oma kaheksandat, aasta albumiks nimetatud plaati Jälgede jälgedes. Kontserdiga tähistavad muusikud Rock Cafe`s ka ansambli 24. sünnipäeva.


Kaheksandal stuudioalbumil on 11 uut lugu, millest enamiku on kirjutanud Riho Sibul ja Raul Vaigla, kuid oma heliloomingulise panuse on andnud ka trummar Toomas Rull ja kitarrist Kalle Vilpuu, kumbki ühe looga. Viiside sõnad pärinevad tunnustatud poeetidelt nagu Ott Arder, Villu Kangur, Jüri Leesment ja Peep Ilmet.

Album salvestati Tallinnas Linnahalli Matrix stuudios, helirezhissööriks ElmuVärk.

«Erinevalt digitaalselt tehtud eelmisest plaadist «Ingel ja suli», on Jälgede jälgedes sisse mängitud vana analoogtehnikaga ja soundide vahe on ilmne», kinnitab Raul Vaigla.

Kontserdil Rock Cafes tähistatakse traditsiooniliselt ka bändi sünnipäeva, seekord siis juba 24ndat. «Tunnustus kolme kaaluka auhinna näol Eesti Muusikaauhindade gaalal teeb kogu bändi meele rõõmsaks ja on meile suur au. Ootame kõiki sünnipäeva- ja plaadiesitluskontserdile, kus esitame lugusid nii aasta albumiks kuulutatud kauamängivalt Jälgede jälgedes, kui ka kindlasti Ultima Thule klassikat,» lubab Raul Vaigla.

 

Ultima Thule on: Riho Sibul (laul, kitarr), Raul Vaigla (basskitarr, laul), Kalle Vilpuu (kitarr), Aare Põder (klahvpillid) ja Toomas Rull (trummid, laul).
 

Ultima Thule tegutseb 1987. aastast, liidriks Riho Sibul. Läbi aegade on bändis laulnud ka Tõnis Mägi ja Silvi Vrait. Ultima Thule tuntusele pandi alus laulva revolutsiooni aegadel, mil esitati patriootilisi ning iroonilisi laule, mis eestlaste toonase hingelaadiga väga hästi sobisid.
Kaheksakümnendate lõpus oli Ultima Thule üks Eesti olulisemaid ja mõjukamaid rock-bände ning on selle positsiooni säilitanud tänaseni.

Ultima Thule eelmine album Ingel ja suli ilmus 2005. aastal.

4. märtsil avatakse Rock Cafe uksed kell 21:00. Piletid on eelmüügis Piletilevis.