Probleemi on veelgi keerulisemaks muutnud kasvav rahulolematus.
Vägivaldsetel äärmuslastel on kombeks võtta eeskuju sensatsiooniliste vägivallategude meediakajastusest, olgu tegu Brüsseli, Nice’i, Berliini, Aleppo või Mosuliga, ning saada inspiratsiooni internetilehtedelt.
Kannatused ja ebaõiglus kuhjuvad ja annavad samuti küllaldaselt inspiratsiooni kättemaksuks. Väike hulk noori, kes on sageli tõrjutud ja rahulolematud migrantide teise põlve esindajad, otsivad võimalusi elada välja oma viha lääne ükskõiksuse suhtes. Sageli on lisategur ka innukas äärmusreligioosse kutsungi järgimine.
Üks peamisi probleeme on killustatus – fakt, et paljud terroristihakatised tegutsevad üksi ega kuulu mõnda suuremasse rakukesse. On väga tõenäoline, et Berliini ja Nice’i rünnakute toimepanijate vahel pole otseseid seoseid, mida luureasutused oleks saanud jälgida. Selle asemel võisid Berliini veoki juhid saada Nice’i ründajatest lihtsalt innustust ja kopeerida rünnakut. Varem terroristlike rühmituste seas tooni andnud hierarhilisus ja tihedad seosed ei ole tänapäeval enam nii tähtsad.
Näiteks on ka äärmuslikke usurühmitusi juhtivad demagoogid üha vähem seotud vägivallategudega. Suur hulk ideid ja juhtnööre on kättesaadavad internetis, mistõttu pole kunagi normiks peetud otsesed seosed enam kuigi vajalikud.
Selle tagajärjel on nende, küllaltki väikese hulga äärmiselt rahulolematute inimeste kindlaks tegemine tohutult raske ülesanne, mis ulatub palju kaugemale kui traditsioonilised tehnoloogilised lahendused, mida julgeoleku- ja luureagentuurid kasutavad. Sotsiaalmeediaajastul on võimalike ohumärkide jälgimisest saanud seda raskem ülesanne, mida suuremad infohulgad internetti üle ujutavad.