Nike

Pildid ja video: Messi fännist põgenikpoiss kohtus oma iidoliga

Afganistani poisist Murtaza Ahmadist sai selle aasta alguses ülemaailmne kuulsus kui sotsiaalmeediasse ilmusid fotod, millel teda oli näha kandmas kilekotist tehtud jalgpallisärki, millel oli Argentina koondislase Lionel Messi nimi ja number kümme.

Kohe kutsuti sotsiaalmeedias üles, et kuna poiss on suur Messi fänn, siis võiks ta superstaariga näost näkku kohtuda, edastab The Independent.

2022. aasta Katari jalgpalli MMi korraldajad viisidki noore Messi fännist afgaani kokku ta iidoliga kui FC Barcelonal oli eile Dohas sõpruskohtumine Katari Al-Ahili meeskonnaga.

Afgaani poiss Murtaza Ahmadi kohtus oma iidoli Lionel Messiga

FOTO: STR/AFP/Scanpix

«Murtazal oli lõpuks võimalus Messiga kohtuda. Seda aitas lisaks meile korraldada ÜRO põgenikeamet,» teatas jalgpalli MMi korraldusmeeskond Twitteris.

Afgaani poiss Murtaza Ahmadi kohtus oma iidoli Lionel Messiga

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Murtaza Ahmad astus koos Messiga väljakule, hoides kuulsal mehel käest. Ta oli staari kõrval ka siis, kui meeskond poseeris fotograafidele. Mängu alguses läks poiss väljakule ja kohtunik andis talle selle eest nagu tõelisele jalgpallurile punase kaardi, kuid siis võttis ta sülle ja viis väljaku äärde. 

Poisis vanemate teatel on nende poeg õnnelik, et sai Messiga kohtuda. 

Briti ringhäälingu BBC  reporterid tegid pärast «Messi särgiga» poisi piltide ilmumist rahvusvahelises meedias kindlaks, et see poiss elab Afganistanis Ghazni provintsis.

Briti jalgpalliliidu ja lastekaitseorganisatsiooni UNICEF abil sai noor jalgpallifänn Argentina koondise originaalsärgi ja Messi koduklubi Barcelona särgi.

Afgaani poiss Murtaza Ahmadi kohtus oma iidoli Lionel Messiga

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Pärast poisi kuulsaks saamist lahkus Ahmadide pere Afganistanist, kuna vanemad kartsid poja röövimist. Nüüd elavad nad Pakistanis Balochistani provintsis Quettas.