K, 29.11.2023

Galerii: Evelin esitles oma uut lasteraamatut Kristiine keskuses

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna ilmus ekspresidendiproua Evelin Ilvese muinasjuturaamat «Linnu lood», mida esitleti Kristiine keskuse Apollo raamatupoes. 

Foto: Toni Läänsalu

Muinasjuturaamat põhineb Evelin Ilvese ja Toomas Hendrik Ilvese tütre Kadri Keiu suureks kasvamise sündmustel.

Evelini sõnul koosneb raamat päriselul põhinevatest muinasjuttudest. «Kadri Keiu eelkooliiga oli heas mõttes erakordne, sest enamikul inimestel pole võimalik elada kauge paksu metsa sees kui ka presidendilossis. Mõlemad on omamoodi suletud keskkonnad, kuhu sisse kiigata võiks olla vahva. Raamatu peategelane Linnu on väike tüdruk, kes mõistab lindude ja loomade keelt ja tema elus juhtub palju asju,» rääkis Ilves.

Foto: Toni Läänsalu

Raamat jutustab, missugused mängud ja kaaslased on tüdrukul, kelle koju teisi lapsi just tihti ei satu, sest tee lõpeb tema kodu juures otsa. Või millise pöörde võtab metsaelu siis, kui isa ootamatult presidendiks valitakse.

Foto: Toni Läänsalu

Evelin Ilvese sõnul on see südamlik raamat, mille igas loos on päriselt juhtunud sündmus, aga ka midagi mõtlemapanevat ja harivat. «Samas hakkas raamatu peategelane üsna kiiresti oma elu elama ning temast sündis uus karakter, kes pole enam päriselt Kadri, vaid juba Linnu,» lisas Evelin.

Foto: Toni Läänsalu

Raamatu «Linnu lood» esitlused toimuvad detsembrikuus üle terve Eesti.

Vaata pildigaleriid!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles