Nike

Pildid ja video: tänapäeva Nataša Rostovad ja vürst Andreid olid Kremli ballil

Venemaa pealinnas Moskvas toimus eile «Sõja ja rahu» filme meenutav Kremli ball, millel osalesid sõjakoolide paraadmundris kadetid koos kaaslannadega, kes kandsid õhtukleite.

Vene meedia teatel sai Kremli ball alguse 2012. aastal Venemaa siseministeeriumi initsiatiivil, selle eesmärgiks on panna noori huvituma vene kultuurist ja tekitada neis patriotismi.

Ball toimus Kremli ajaloolisel külaliskaupmeeste alal Gostinnõi Dvoris ning noored, kelle seas kõige nooremad olid kaheksa-aastased, esitasid ballitantse, sellele järgnes patriotismi rõhutav osa.

Sõjakoolide kadettide ball Kremlis

FOTO: Mikhail Japaridze/Mikhail Japaridze/TASS/Scanpix

Kremli ball on kummardus tsaari-Venemaal toimunud ballidele, millel osalesid tsaaripere liikmed, aadlikud  ja jõukad ärimehed.

Nõukogude perioodil ei olnud ballid keelatud, kuid jälgiti, et ei meenutataks tsaari-Venemaad, tsaare ega aadlikke, kun neid peeti töörahva rõhujateks ja kurnajateks.Samuti oli siis teatud muusikapalad keelatud. 

Selle aasta Kremli balli põhiesinejaks oli 79-aastane poplaulja Iossif Kobzon, kes oli kunagise Nõukogude Liidu juhi Leonid Brežnevi lemmiklaulja.

Lisaks tantsimisele said ballil osalenud maitsta häid roogasid ja veine.

Ballikülalisteks olid lisaks kadettidele ja nende kaaslastele militaarjuhid, sõjakoolide juhtkond ja sõjaveteranid, kes Teise maailmasõja ajal sõdisid Punaarmee ridades.

Sõjakoolide kadettide ball Kremlis

FOTO: Mikhail Japaridze/Mikhail Japaridze/TASS/Scanpix

Vene meedia teatel meenutavad Kremli ballid stseene Lev Tolstoi menuromaanist «Sõda ja rahu», kuid ka selle raamatu põhjal tehtud filmidest.

«Seal oli kohal palju Nataša Rostovasid ja vürst Andreisid,» kommenteeriti vene sotsiaalmeedias viitega romaani «Sõda ja rahu» ühtedele peategelastele.