Video: Kolumbia lennukatastroofis ellu jäänud jalgpallur suudab juba käia

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Chapecoense kaitsja Alan  Ruscheli haiglasse viimine
Chapecoense kaitsja Alan Ruscheli haiglasse viimine Foto: Stringer/Reuters/Scanpix

Kolumbias Medellini lähedal kukkus 28. novembril alla Brasiilia Chapecoense jalgpallimeeskonda transportinud lennuk, hukkus 71 inimest ja ellu jäi kuus, nende seas ka kolm jalgpallurit.

Briti väljaannete teatel on üks õnnetuses ellujäänutest, kaitsja Alan Ruschel arstide üllatuseks paranenud kiiresti ja suudab juba käia.

Lõuna-Brasiilia Chapecoense meeskond kaotas õnnetuses 19 mängijat, lennuki pardal oli ka 21 ajakirjanikku, kes lendasid Medellini kajastama Copa Americana matši, milles Chapecoense pidi mängima Kolumbia Atletico Nacionaliga.

Ruschel sai raskeid vigastusi, talle tehti mitu operatsiooni ning tal tuli uuesti õppida käsi ja jalgu liigutama ja isegi rääkima.

Sotsiaalmeediasse jõudnud videos on näha, kuidas Ruschel meditsiinitöötaja abiga kõnnib.

Ruschel tervitab videol oma kodumaad Brasiiliat ja kogu maailma inimesi, kes on jälginud ta saatust.

«Teatan, et paranen kiiresti ja kavatsen varsti Brasiiliasse lennata, kus saan ravimist jätkata. Tänan kõiki, kes on minu eest palvetanud ja saatusele kaasa elanud,» teatas mees.

Kinnitamata andmetel sattus Ruschel mõned aastad tagasi raskesse autoõnnetusse, millest ta samuti eluga pääses.

Alan Ruscheli raviarstide sõnul on sel mehel küll vist üheksa elu ja ta peaks alles jäänud elusid kasutama mõistlikult.

Alan Ruscheli isa Flavio Ruschel ja ta kallim Marina Storchi lendasid pärast õnnetust Kolumbiasse ning nad on olnud vigastada saanud jalgpallurile toeks.

Kallim sõnas paar päeva pärast Ruscheli päästmist meediale, et mees suudab suhelda vaid miimika abil. Kümme päeva hiljem on ta märgatavalt paranenud.

Boliivia võimud pidasid kinni lennufirma LaMia juhi Gustavo Vargase, kes kuulatakse õnnetuse uurimise käigus üle. LaMia lennuki Avro RJ85, mis transportis jalgpallureid ja ajairjanikke Boliiviast Kolumbiasse, piloodid teatasid enne õnnetust lennujuhtimiskeskusele, et neil lõppes kütus ja  elektrisüsteemiga on probleeme.

Õnnetuses ellu jäänud stjuardi Erwin Tumiri sõnul pidi lennuk tegema lisakütuse tankimiseks vahemaandumise Brasiilia ja Boliivia piiril, kuid kapten Miguel Alejandro Quiroga loobus sellest.

Õnnetuse uurijate sõnul lendas õnnetuslennuk oma lennuvõime  ja kütusekulu piiril ning vajas vahetankimist.  

Kolumbia ja Boliivia võimud jätkavad palju inimelusid nõudnud katastroofi uurimist. 

Tagasi üles