T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elu24 eksklusiiv! Veet Mano soovitus: õpi armastama erinevaid inimesi!

Elu24
Elu24 eksklusiiv! Veet Mano soovitus: õpi armastama erinevaid inimesi!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Veet Mano
Veet Mano Foto: Erakogu

Veet Mano on üks legendaarse Osho õpilastest, kes temast inspireerituna on väga paljusid inimesi õpetanud ja ka ise tehnikaid loonud. Pühade-eelne nädalavahetus 16.-18. detsembrini võiks olla just see aeg, mil pühendada aasta lühemad päevad enese laadimisele — selleks annab hea võimaluse Veet Mano kolmepäevane energialaager metsavaikuses Jõulumäe Tervisespordikeskuses Pärnumaal.

Veet Mano on tuntud oma võimsa energia poolest, mida mitmed inimesed on tema laagrites kogenud.

Viimases laagris osales üks naisterahvas, kes lendas siia Las Vegasest, et osaleda Veet Mano laagris. Veet Mano aitab inimestel vabaneda blokeeringutest, mis takistavad energial voolamist. Tema õpetused on praktilised tehnikad, mida inimesed saavad iseseisvalt jätkata, et mitte lasta kurnatusel ja sellega seonduval stressil osaks saada oma elus.

Osho loodud meditatsioonitehnikates peitub tohutult võimalusi, kuidas õnnelikuks saada ja õnnelik olla ning alljärgnevalt tutvustab Veet Mano mõningaid tema meditatsioone ja tõdesid.

Kui palju on Oshol erinevaid meditatsioonitehnikaid? 

Oshol on olemas üle saja erineva meditatsioonitehnika, mida ta tutvustab ja soovitab. Peamised nendest toimuvad igapäevaselt Osho rahvusvahelises meditatsioonikeskuses Punas. Seal praktiseeritakse umbes 15 erinevat meditatsiooni nädalas.

Näiteks täielikus pimeduses istumise meditatsioon, Osho varahommikuni meditatsioon. Dünaamiline meditatsioon, mis on oma olemuselt sügav kiire hingamistehnika, mille sisse kuuluvad emotsioonide vabastamise tasand, energia tasand, vaikimise tasand ja tantsimise tasand. Samuti on väga populaarne Osho Kundalini meditatsioon, kus on neli tasandit — raputamise tasand, et saada enda Minaga ühendusse, vibratsiooni- ja ja tantsimistasandid, mis on head energia laadimiseks ning seejärel tagasitulemuse tasand ehk suletud silmadega ilusa muusika kuulamine.

Viimases staadiumis on lihtsalt viisteist minutit pikutamist ja lõdvestumist. Selline meditatsioon kasvatab meeletult positiivset energialaengut. On olemas ka tantsumeditatsioon, mis on üdini positiivne ja sobib hästi ka inimestele kes tahaksid kaalu langetada — nelikümmend minutit järjest tantsimist, spetsiaalse muusika saatel mis aitab tšakratel avaneda. Peale seda kakskümmend minutit kõhul lebamist, et saavutada ühenduse emakese loodusega.

Tantsumeditatsioon lõpeb viieminutilise tantsuga. On olemas helimeditatsioon, kus töötatakse kõigi seitsme erineva tšakraga läbi erinevate helide. Igale tšakrale pühendadatakse vastav meloodia. Väga hea on ka tšakra hingamise meditatsioon, mis aitab kogu energial sinu südamest liikuda sõrmeotstesse ja see on väga võimas elamus. Osho kasvamise meditatsioon on kolmenädalane protsess, kus esimese nädala jooksul naerdakse iga päev kolm tundi järjest, taustaks kõlamas sõnadeta muusika energiate avamiseks.

Enamik inimesi ei ole oma elu jooksul olnud piisavalt õnnelikud, sest neil pole kunagi lastud õnne tunda lõputult. Teisel nädalal tuleb valada pisaraid, et pisarate abil välja tuua kõik dramaatilised emotsioonid, mis on talletatud inimhinge. Kolmas nädal on liikumise ja tantsimise nädal. Aga need pole kaugeltki kõik Osho meditatsioonid.

Kui vanalt Teie Osho enda jaoks avastasite?

Ma olin tol ajal umbes 22-aastane ja Ameerikas ei teatud Oshost eriti midagi. Minul oli õnne, sest et hea sõber kohtus Oshoga, et aidata oma haiget isa. Nägin kõrvalt tema edusamme ja otsustasin peale ülikooli lõppu, et pean Oshoga kohtuma. Sinna jõudes, ei olnud ma kunagi varem näinud nii palju positiivseid ja õnnelikke inimesi.

Milline Osho nõuanne on Teid elus enim mõjutanud?

Esimene õpetus, mis temalt sain, oli see, et ära kunagi lase teisel inimesel sinu üle domineerida ja ära proovi domineerida kellegi teise üle. Ta rääkis George Gurdjieffist, kes õpetas raskele olukorrale mitte reageerima 24 tunni jooksul, et saaks läheneda asjale liigsete emotsioonideta, mis omakorda aitab probleemide tõelist olemust paremini näha.

Väga tähtis on mõista, et iga inimese sees on peidus ilus hing. Kui inimese hing ja keha pole ühenduses, on ta tasakaalust väljas. Tuleb lihtsalt alati leida võimalus inimese armastamiseks.

Ära kunagi raiska oma energiat, et tulla võitjaks 

Ära püüa olla parem kellestki teisest, see vajadus põhineb madalala enesehinnangul. Ära püüa olla teistest parem, tööta ainult iseenda energiaga, sellisel juhul on sul alati piisavad energiavarud keeruliste olukordade lahendamiseks. Ja kõige tähtsam on õppida armastama erinevaid inimesi, olenemata nende eripärast.

Märksõnad
Tagasi üles