T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reporter Imre Kaasi debüütromaan viib tagasi 90ndatesse

Elu24
Facebook
Comments
Reporter Imre Kaas andis välja debüütromaani
Reporter Imre Kaas andis välja debüütromaani Foto: Erakogu

Kirjastuselt Tumevalge ilmus telereporter Imre Kaasi esimene romaan «Minu esimesed liblikad», mille tegevus leiab aset 1990ndate Pärnumaa rannakülas.

«See on humoorikas võtmes lugu viimasest mobiiltelefonita üles kasvanud põlvkonnast. Need 90ndate lapsed olid pisut isepäised ja tahumatud. Nad nägid pealt lokkavat alkoholismi, vaesust ja tühje poelette, kuid ometigi tulid sellega väga hästi toime, leides aega ka pisikesteks seiklusteks,» iseloomustab Imre Kaas oma värsket raamatut.

Elu24 fotostend Eesti Laul 2016 finaalis Saku Suurhallis, Imre Kaas
Elu24 fotostend Eesti Laul 2016 finaalis Saku Suurhallis, Imre Kaas Foto: Erlend Štaub

Aasta on 1991. Ülo Nugis lajatab Toompea lossis spiikrihaamriga ja Eesti saab kõikide pilkude all taas vabaks. Seda vaatavad pealt ka need lapsed, kes on vaid aasta varem kooli läinud. Nende vanaisad-vanaemad mäletavad veel hästi, mis toimus 1939. aastal ja pelgavad, et see üürike iseseisvus antakse taas käest. Isegi lapsed mõtlevad neil hetkedel, kas Eesti jääb ikka vabaks ja kuulavad tähelepanelikult maanteel ulguvat mootorimüra - ega sealt kosta tankiroomikute lõgisemist?

«Minu esimesed liblikad» sündmused leiavad aset pisikeses Kabli külas Pärnumaal. Sealsed lapsed tunnevad rõõmu õudusjuttude vestmisest, filosofeerivad vabalt isegi presidendiga, lahendavad kuritegusid ning kogevad esimest armastust. Lõpuks ollakse aga silmitsi reaalse murega - kuidas jääda krõbekülmal talvel ellu korteris, mida enam ei köeta?

Foto: Erakogu

Raamatu on illustreerinud Marita Liivak.

«Minu esimesed liblikad» on saadaval Apollo ja Rahva Raamatu poodides üle Eesti.

Raamatu esitlus toimub täna kell 18 Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus.

Ürituse Facebooki link siin.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles