Inglasest matemaatik Charles Babbage (1791 – 1871) oli üks esimesi, kes käis välja arvutiidee ning ta tegeles kogu elu mehhaanilise universaalarvuti teemaga, kuid teda abistas selles ta sõber Ada Lovelace (1815 – 1852), edastab iltalehti.fi.
Essingeri arvates oleks Ada Lovelace saanud digiajastu käivitada juba 19. sajandi keskel, kui ta kaasaegsed oleks teda mõistnud ja aidanud, sest ta nägi 20. - 21. sajandi arvutiajastut ette.
Ada Lovelace elas ajastul, mil naist nähti kodukesksena ja naiste haridus oli piiratud, seda isegi kõrgklassi, kuhu Ada kuulus, naiste puhul.
Ada Lovelace, kes kandis ka Lovelace’i krahvinna tiitlit, sai siiski võimaluse õppida matemaatikat ja keeli ning reisida ja kohtuda tollaste tuntud matemaatikute, õppejõudude ja riigijuhtidega.
Lovelace oli 17-aastane kui ta esmakordselt kohtus endast 24 aastat vanema Babbage’iga, kes kohe sai aru, et tegemist on matemaatikas andeka naisega.
Ada Lovelace’ile pakkus Babbage’i idee arvutist huvi, kuid samas huvitus ta ka Ühendkuningriigis 1830. aastatel levinud kudumismasinast, mis võimaldas mustreid kududa. Lovelace’i ja Babbage säilinud kirjadest ilmneb, et nad arutasid kahe masina teemal ja ka teemal, millised võivad tulevikus arvutid olla.
Lovelace suutis kirjeldada midagi sellist, mida saab pidada tänapäeva programmeerimiseks. Lisaks eristas ta infotöötluse matemaatikast, mis oli 19. sajandil revolutsiooniline idee.
Essingeri sõnul kasutas Lovelace oma kirjades väljendit arvuoperatsioonide teadus, mis tänapäeval on infotöötlus.
Inglase raamatu kohaselt sai Lovelace aru, mida analüütilise masina abil teha võib ja tema arvates oli sel masinal lai kasutusala.