Kõrv peale: üheskoos tuurile suunduvad Inga ja Toomas Lunge kirjutasid kahasse jõululoo

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toomas Lunge ja Inga Lunge
Toomas Lunge ja Inga Lunge Foto: Ardo Kaljuvee

Kolmandal advendil Viimsi Püha Jaakobi kirikus ühist jõulutuuri alustavatele Inga ja Toomas Lungele meeldib muude ühistegevuste kõrval ka ühiselt laule luua. Neid on kogunenud juba nii Justamendi kui Lindpriide repertuaari ning terve «Tom Sawyer`i» etenduse jagu. Seetõttu polegi ehk põhjust üllatuda, et ka esimesele ühisele jõulutuurile mineku eel sellele koos nimilugu kirjutati. 

«Pärast intensiivset arutelu teemal, mis saab meie kontserttuuri tunnuslooks, otsustasime, et kõige õigem on see ise teha. Nii kui selline otsus tuli, süvenes Inga minutiga oma arvuti taha ja mina katsusin ka ruttu mõne viisi sabast kinni saada. Umbes tunni pärast oli minul mingi idee olemas ja kui Inga oma esimest tekstivarianti mulle näitas, siis olin ikka väga hämmastunud, kui ühes suunas me mõelnud olime. Sõnad ja muusika sobisid kokku kui valatult!» imestas Toomas. «Pidime tegema ainult üksikuid kohendamisi ja järgmise päeva õhtul näitasime oma lugu juba Tõnu Raadikule, kelle juures me ka kohe laulu ära salvestasime. Siis läks paar päeva ja Tõnu saatis meile loo kuulamiseks. Jälle kord olime pahviks löödud. Tõnu oli teinud täpselt sellise seade ja isegi pisut rohkem, kui oleksime osanud soovida. Ise oleme väga rahul.»

Perekond Lunge ühiselt loodud laul «Meie pere jõulud» kajastabki nende endi kodust jõulumeeleolu, kuid sobib jõulutunde tekitamiseks igasse peresse.

Inga ja Toomas Lunge jõulukontserdid «Meie pere jõulud» toimuvad:

P 11.12 kell 17 Viimsi Jaakobi kirik

T 13.12 kell 19 Võru kultuurimaja Kannel

K 14.12 kell 19 Keila Miikaeli krik

N 15.12 kell 19 Rakvere Kolmainu kirik

P 18.12 kell 17 Jõhvi Mihkli kirik

E 19.12 kell 19 Nõmme Rahu kirik

T 20.12 kell 19 Tori Eesti sõjameeste mälestuskirik

K 21.12 kell 17 Põltsamaa Niguliste kirik

N 22.12 kell 19 Haapsalu Toomkirik

R 23.12 kell 19 Viljandi Pauluse kirik

P 25.12 kell 17 Kuressaare Laurentiuse kirik

T 27.12 kell 19 Tallinna Kaarli kirik

K 28.12 kell 19 Tartu Peetri kirik

Tagasi üles