Eurolaulu Raadio

Müügile saabus piiratud kogus Pepe Jeansi kollektsiooni Andy Warhol

Andy Warholi teos «Mao»

FOTO: Reuters / Scanpix

Maailmas teada-tuntud kaubamärk Pepe Jeans on ühendanud käed kultusliku popkunstniku Andy Warholi stiili ja taiestega. Selle tulemusena sündinud kollektsioon on nüüd saadaval ka Eestis.Andy Warhol by Pepe Jeans London on tõeline moegurude ja kunstihuviliste maiuspala. Moeseeria tuli turule ainult Euroopas vaid 250st mudelist koosneva kollektsiooniga, mis teeb iga rõivaeseme ostmise sama eksklusiivseks nagu mõne Warholi taiese omamine.

Kollektsioon on inspireeritud pop-radikalist Andy Warholi enda töödest, ning müügil on rõivaid ning aksessuaare – kotte, vöösid, salle, mütse ja mansetinööpe – nii naistele kui meestele.

Kollektsioon koosneb kahest osast - Pop ja Factory. Esimene baseerub Warholi kuulsamatel töödel, näiteks Marylin Monroe ja Campbelli tomatisupi plekkpurkide kujutistel. Factory aga imiteerib Warholi enda riietumisstiili.

Pepe Jeans Londoni kavandatud rõivad on heaks kiitnud ka mittetulundusorganisatsioon Andy Warholi fond (The Andy Warhol Foundation), kes toetab igal aastal kunstikoole ja -organisatsioone miljonite dollaritega.

TAWF andis Pepe Jeansile järgnevaks viieks aastaks ametliku litsentsi Andy Warholi rõivaliini arendamiseks. See omakorda tähendab iga-aastaseid kunstiteoseid rõivaste näol.

Eestis leiad Andy Warhol by Pepe Jeansi Rotermanni Kaubamajast.