Eesti Muusikaauhinnad 2020

Galerii: Jõulujazz sai piduliku avapaugu vastuvõtu ja Lenna Kuurmaa saatel

Kolmapäevast, 23. novembrist 8. detsembrini kestev Jõulujazz toob kuulajateni 22 kontserti Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Haapsalus. Eile sai Jõulujazz piduliku vastuvõtuga avapaugu Vabal Laval, kui lavale astus Lenna Kuurmaa legendaarse Kanada lauljanna Joni Mitchelli muusikaga.

Festivali tähed on 10 Grammyga pärjatud vokaalansambel Take 6, kes on Eesti kuulajaid rõõmustanud ka 2002. ning 2010. aastal. Esimest korda külastavad Eestit maailma kitarristide tippklassi kuuluv Wayne Krantz, pianistist jazziuuendaja Bill Laurance, tõusev täht laulja-laulukirjutaja Ryley Walker ja Saksa-USA-Rootsi instrumentaalse improjazzi kvartett Amok Amor. Intiimse vokaalse kogemuse annab unikaalse häälega Norra lauljatar Kristin Asbjørnsen.

Eestlastest rõõmustavad kuulajaid uute kavadega Lenna Kuurmaa austusavaldusega Joni Mitchellile ja Mustonen-Sooäär-Remmel-Ruben Jazz Quartet klassikapärlitega. Oma uut albumit “Turbulence” esitleb Kirke Karja Quartet. Kitarridele ja koorile loodud eriprojekt “6 keelel 4 häälel” kannab muuhulgas ette Sven Grünbergi koostöös kitarrist Andre Maakeriga sündinud uudisteose “Kas Sind leian?”.

Jõulujazzi avamine Vaba Laval

FOTO: Toni Läänsalu

Enne festivali algust on juba välja müüdud Take 6 ja Estonian Voices'i kontsert Tallinnas, veel on kohti 3. detsembril Vanemuises toimuvale Tartu kontserdile. Otsas on ka piletid Lenna 23. detsembril kell 19 Vaba Laval toimuvale Joni Mitchelli tribuutkontserdile, saada on aga pileteid sama päeva õhtul kell 21:30 toimuvale lisakontserdile. Välja on müüdud ka Anna Põldvee ja Erki Pärnoja kodukontsert, nende esinemist aga on võimalik nautida 27. novembril Viljandis või 4. detsembril Pärnus. 

Tagasi üles