Galerii: Ivo Nikkolo näitas Riia moenädala laval uut värskusest pakatavat kevadsuvist kollektsiooni

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti disainerbränd Ivo Nikkolo esitles laupäeval Riia moenädala raames 2017. aasta kevadsuvist kollektsiooni «Body Lines». Kollektsioon on saanud paljudelt moeinimestelt- ja ajakirjanikelt väga head tagasisidet, teiste seas on selle ära märkinud ka mõjukad moeväljaanded Elle Italia ja Vogue Russia. Poodidesse jõuab Ivo Nikkolo kevad/suvi 2017 kollektsioon järgmise aasta veebruaris.

Kollektsiooni «Body Lines» autorite Britta Laumetsa ja Eve Hansoni sõnul on värske kollektsioon mõtteline kummardus inimkeha loomulikule ilule, mistõttu on nii kangaste kui ka tegumoodide valik inspireeritud naha tekstuurist ja kehajoontest, mis moodustavad omavahel lummavaid kombinatsioone.

Ivo Nikkolo näitas Riia moenädala laval uut värskusest pakatavat kevadsuvist kollektsiooni
Ivo Nikkolo näitas Riia moenädala laval uut värskusest pakatavat kevadsuvist kollektsiooni Foto: Baltika

Ühtlasi on kollektsiooni võtmesõnaks taas lohakas  elegants, mida ilmestavad olulisemad uue hooaja moetrendid. Värvidest on esindatud naturaalsed nahatoonid, erinevad sinise variatsioonid, särtsakas roosa ja uue hooaja olulisem moevärv  - khaki-roheline. 

Ivo Nikkolo näitas Riia moenädala laval uut värskusest pakatavat kevadsuvist kollektsiooni
Ivo Nikkolo näitas Riia moenädala laval uut värskusest pakatavat kevadsuvist kollektsiooni Foto: Baltika

Tegumoodidest on esiplaanil kelluka-siluetid, laiad lõiked nii pükste, kleitide ja üleriiete puhul, mis võimaldavad lõputult kihtidega mängida ning  erinevaid esemeid kokku sobitada.

Foto: Baltika

Inimkeha loomulik ilu, eelkõige kontuurid, kumerused ja nahapinna tekstuur kanduvad edasi õmblusjoontesse ja elukogenud nahapinda meenutavatesse kangastesse. Ühtlasi on Ivo Nikkolo kevadsuvise kollektsiooni kangavalik taaskord hoolikalt läbi mõeldud, rõhk on naturaalsetel kangastel nagu on siid, puuvill, kašmiir ja linane.

Foto: Baltika

Koos Ivo Nikkolo kollektsiooniga esitleti Riia moenädalal ka noore andeka Eesti ehtekunstniku Triin Kuke erikollektsiooni «Ivo Nikkolo x KUKK Jewellery», mis koosneb kergetest ja mängulistest hõbeehetest.

Tagasi üles