Noortebänd 2016 on The Notes, kes on ka Elu24 lugejate lemmik!

Pikima traditsiooniga noortele muusikutele suunatud konkursi võitis Raplast pärit indie-folk trio The Notes, kes viis koju ka publiku lemmiku tiitli. «Tunne on suurepärane, muidugi lootsime võitu, aga endale pinget selles osas peale ei pannud,» olid noored muusikud meeldivalt üllatunud. Elu24 tegi show`st ka otseülekande. 

Noortebänd 2016 finaal kinos Sõprus

FOTO: Toni Läänsalu

Noortebändi finaalis astusid üles viis varasemalt väljavalitud bändi, kelle seast valis võitja žürii ning oma lemmiku ka Elu24 lugejad.

Möödunud reedel Kinos Sõprus aset leidnud Noortebänd 2016 finaalkontsert-galal astusid üles viis varasemalt väljavalitud finalisti: EIXD, Lepatriinu, Fuqtual, Charlemagne ning The Notes. «Olin tõeliselt üllatunud esiteks finaali jõudnud artistide taseme üle ning samuti, et valitses täielik žanrite mitmekesisus, mida ka Tallinn Music Week on alati väärtustanud,» sõnas žüriiliige, Tallinn Music Week esindaja Raimond Põldmaa. Samuti žürii töös osalenud, Jazzkaare produtsent ja turundusjuht Eva Saar sõnas, et raske oli võrrelda ansamblit sooloartistiga ning räpparit popartistiga. «Eks otsustamise tegi lihtsamaks, kui nägid muusikutel silmas sädet. Nii osutus võitjaks hoolimata žanripiiridest just see bänd, kes oskas oma olemusega minna kõige rohkem südamesse,» toob Saar välja.

The Notes võlus žüriid oma erilisusega, kuid samas lihtsuse ja soojusega. «Neis oli see miski, mis võlus kohe esimesest noodist,» tõdes Eva Saar. Ta lisab, et nüüd hakkab bändidel pihta suur töö: «Selleks annab aga Noortebänd just õige paketi ning targad muusikud võtavad nendest kogemustest ja pakutavatest võimalustest maksimumi.»

Noortebänd 2016 finaali žüriisse kuulusid ELU24 peatoimetaja Anu Saagim, Tallinn Music Week esindaja Raimond Põldmaa, Jazzkaare produtsend ja turundusjuht Eva Saar, muusik Mikk Tammepõld, Intsikurmu festivali peakorraldaja ja Kaabu Music tegevjuht Mihkel Kübar, muusik ja loovagentuur Vurr loovjuht Rauno Kutti, muusik Marie Vaigla ja R2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Noortebändi finaalgala avas Rasmus Rändvee tuliuue singli maailma esmaesitlusega ning showga. 

Finalistidele ja Rasmus Rändveele lisaks jagasid ​õhtule ​peotäitega vürtsi Noortebänd 2015 võitja Abandoned Elysium​ ning ​Stage Europe Network ​kuue riigi ​ühine eriprojekt​.

Elu24 Live: Anu Saagim`il külas Nooertebänd 2015 võitja Abandoned Elysium ja Noortebänd 2016 finalist The Notes 

FOTO: Viktor Burkivski

Noortebänd 2016 on The Notes, kes oli ühtlasi ka Elu24 lugejate lemmik!

Noortebänd 2016 võitja valis välja professionaalne ja mitmekülgne žürii: Elu24 peatoimetaja Anu Saagim, Tallinn Music Week esindaja Raimond Põldmaa, Jazzkaare produtsent ja turundusjuht Eva Saar, muusik Mikk Tammepõld, Intsikurmu festivali peakorraldaja ja Kaabu Music tegevjuht Mihkel Kübar, muusik ja loovagentuur Vurr loovjuht Rauno Kutti, muusik Marie Vaigla ja R2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Õhtujuhid olid noored näitlejad Markus Habakukk ja Jürgen Gansen.

Noortebänd 2016 Tallinna poolfinaal Sinilinnus

FOTO: Mihkel Maripuu

Noortebänd on Eesti vanim noortele muusikutele suunatud konkurss, mis sel aastal leidis aset 16. korda.

Just Noortebändist on alustanud mitmed tegijad praegusel muusikamaastikul. Osalejad saavad väärtuslikku tagasisidet oma ala professionaalidelt, võimaluse end avalikkusele tutvustada ning oma esinemisoskusi lihvida. 

Vaata pildigaleriid!

Tagasi üles