NU Performance Festival toob Eestisse metsiku ja seksuaalse Peachesi

Peaches

FOTO: A Cenno

NU Performance Festival 2016: CORPORATE OCCULT_lets talk about the body baby toimub 29.10 – 5.11.2016 Kanuti Gildi SAALis ja Punases Majas.

NU Performance Festival toob kokku rahvusvahelise seltskonna visuaal- ja performancekunstnikke, muusikuid, koreograafe ning publiku, et luua nädal aega kestev inspireeriv ja eksperimenteeriv platvorm, mis koosneb etendustest, kontserditest, skriiningutest, vestlustest ja kõigest, mis selle ümber juhtuma hakkab. 

CORPORATE OCCULT_lets talk about the body baby temaatiline fookus on mõistetel keha ja seksuaalsus ning projetseeritud ootuste ja stereotüüpsete kuvandite küsimuse alla seadmisel ja murdmisel. Keha ja sugu kui poliitiline platvorm, mis on samas midagi väga personaalset ja alati intiimset. Mitmed performance’id võtavad vaatluse alla piiri küsimused - piir lava ja vaataja, küber- ja füüsilise reaalsuse, intiimsuse ja vägigivalla, JAH ja EI vahel, luues imeliselt kummastava situatsiooni, kus esineja muutub iseenda arheloogiks avades end publikule.

Maria Arusoo: “Keha on performancekunstis alati olnud läbivaks teemaks, kuid eesoleva festivali fookus on kasutada keha narratiivina ja lähtepunktina, rääkida konstrueeritud ja muutuvatest soorollidest, nende poliitilisest tähendusest, kuid ka mõjust meie arusaamale armastusest, lähedusest ja intiimsusest. Mul on eriti hea meel, et NU Performance Festival 2016 raames tuleb selle jaoks Tallinna meeletult inspireeriv grupp kuntnikke, kellega koos neid teemasid läbi mõeldakse.”

Mis muud kui 'let's talk about body baby'

Korraldaja: Uue Performantsi Selts

Kaaskorraldaja: Kanuti Gildi SAAL

Visuaalne identiteet: Kris Lemsalu “Aldonza Lorenzo” (2013)

Festivali initsiaatorid: Anders Härm, Priit Raud

Piletid eelmüügis Piletilevis.

Festivali kava siin.