L, 9.12.2023

TFW/ Anu Hint toob moelavale keskkonnasõbralikud ja igapäevased rõivamudelid

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Anu Hint esitleb TFW raames oma esimest 100% prêt–à–porter kollektsiooni. Praktilised rõivad on mõeldud kasutamiseks aastaringselt jahedas põhjamaises kliimas.

«Tahtsin luua kollektsiooni, mis koosneb mõistliku hinnaga igapäevastest rõivamudelitest. Need mudelid sobivad inimestele, kes hindavad keskkonnasõbralikku eluviisi. Plaanin kanda valmivaid rõivaid ka ise, loodan, et ükski riietusese ei jää peale moedemonstratsiooni kapinurka nukrutsema,» räägib autor.

Tallinna Moemajas ja firmas Enelin kollektsioone luues lähtus Anu Hint eelkõige loomevabadusest. Tänapäeval on peamiseks märksõnaks kujunenud ökonoomsus.

Foto: Erakogu

«Kollektsiooni kõik kangad on ostetud Itaalia kangatootjate outlettidest, kasutan ära kangaste ületootmisest tekkinud jääke. Reisides Itaalias avastasin, et kvaliteetsed kangad outlettides maksavad 2- 10 korda vähem kui Eestis, ahvatlusele oli raske vastu panna ja nii see kollektsioon sündis,» räägib autor.

Foto: Erakogu

Rõivakomplekte täiendavad keebid, sallid ning vestid. Kangajääkidest on valmistatud mudelite detailid ja kaunisitused. Villane kangas on kasutatud ära viimase võimaluseni. Toodete valmimise protsessi eripäraks on võimalikult vähene energiakulu ja nutikad konstruktsioonid, masinõmbluste arv on minimaalne. Mudelid pole üleliia kangamahukad, et vältida pesemisel liigset veekulu, villa-trikotaaži pole vaja ka triikida.

Foto: Erakogu

Kaunistusdetailid on tikitud käsitsi, et taasluua esiemade valmistatud rõivastes peituvat tunnetust, teraapiline käsitöö lisab mudelitele kordumatu välimuse ja kujutletava kaitsva loitsu. Kasutatud on ka rahvuslikke motiive.

Kollektsiooni tugitalad: sümmeetria asemele a-sümmeetria, liibuva asemel vaba vorm, sirge asemel kõver joon.

Mudeleid saab soovi korral tellida.

HINT design kodulehekulg Facebookis.

Moedemonstratsioonil näeb firma Kuldkroon ehteid, mis haakuvad rõivastega oma a-sümmeetrilise kuju ja väljapeetud stiiliga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles