Elu pidu! Plaadipood Biit tähistab laupäeval oma viiendat sünnipäeva

Plaadipoodi pidav Madis Nestor ütles, et vinüülil on püsivam väärtus kui CD-l.

FOTO: Peeter Langovits

 

Melomaanide staap plaadikauplus Biit tähistab laupäeval 15. oktoobril Erinevate Tubade Klubis oma tegevuse viienda aastaringi täitumist.

Tallinna vanalinnas Pikal tänaval asuv plaadikauplus on viis aasta kõige nõudlikuma maitse ja muusikaisuga auditooriumi vajadusi rahuldanud. Ühtlasi olnud kindlaks sihtkohaks pealinna külastavatele rahvusvahelistele DJ- ja produtsent-staaridele.

Kaupluse Biit pidaja muusikahull Madis Nestor korraldab poe sünnipäeva peo Erinevate Tubade Klubis, kuhu on kutsunud muusikat mängima mitmekülgse rea DJsid.

Peasaalis valivad muusikat aastate jooksul poes töötanud ja abiks olnud inimesed Triin Niinemets, Peeter Ehala (Tiks), Ott Kelpman (Groovebox), Mattias Naan (R2, Kaabel), Taavi-Peeter Liiv (Biit) ja Marcel Düšess (Tallinn Music Diip).

Väiksemas toas astuvad üles nende plaadifirmade, kelle väljalaskeid on Biidis suuremates kogustes kaubaks läinud, esindajad – need on Martin Jõela plaadifirmast Frotee , Fredrik Lavik plaadifirmast  Jazzaggression/Afro 7 ning Raul Saaremets ja Siim Nestor Pudru Kuulist.

Niisamuti diidžeitavad Biidi kõige teenekamad kliendid - Villu Veskimäe (Eufoonia) ja Kaarel Valter (Monopol Entertainment OÜ).

Peol toimub online-oksjon plaatidele, mis on poodi seisma jäänud, kuid mille hind on tänaseks üsna kõrgeks kasvanud. Laiali laotatakse ürituste-plakatid, mis viie aasta jooksul kaupluse seintel erinevaid pidusid reklaaminud. Nende hulgas tõelisi disainiklassikuid.

Üritus «Biit viskab 5» algab Erinevate Tubade Klubis kell kümme õhtul. Pilet maksab üksnes viis eurot.

Sündmuse Facebooki külg: https://www.facebook.com/events/169875170128068/

Erinevate Tubade Klubi

Telliskivi 60A