P, 3.12.2023

Vaata videot - Kormoranid juba rokivad!

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kormoranid Tapperis
Kormoranid Tapperis Foto: Jelena Rudi

17. märtsil esilinastub Andres Maimiku ja Rain Tolgi eestimaine komöödia «Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta» .

Film räägib ühest 1970ndatel tegutsenud bändist, mis otsustab teha comeback`i. Kuna bändiliikmete egod on suured ja tülid kerged tekkima, käib uus tulemine üle kivide ja kändude. Bänd tuleb kokku, laguneb ja juhtub ka nii, et vahepeal tiirutab mööda Eestit koguni mitu Kormoranide nime kandvat bändi.

 

Kellest lugu räägib?

«See on lugu tüüpidest, kes kannavad ikka veel nahkpükse, kuigi kõik annavad neile mõista, et oleks aeg juba pruunid viikarid jalga panna,» sõnastab Maimik uue filmi puhul tähtsaima.

«Super life power on see, mida meie film sisaldab. See ongi eestluse elujõud – sinu võimed on sulle vastu, ühiskondlik positsioon on sulle vastu, aga sa, raisk, ikka lähed, ikka lööd selle kirka maasse. Nii et väga elujaatav film.»

«Muidugi ei ole idee teha film taastulekut tegevast rokibändist kõige originaalsem, kuid see ei olegi põhiline – kurat, ikka meie oma Guido Kanguri lõhn nendes nahkpükstes, see on põhiline,» lisab ta.

Kanguri kehastatud Keiser on Kormoranide laulja. Elab koos emaga, teeb juhutöid ja nii see elu veereb. Kunagi oli ta kõva mees, aga keegi täpselt ei tea, kui kõva. Ema annab talle pidevalt mõista, et Keiser võiks endale ikka mõne korralikuma ameti otsida.
 

Filmi avastseenis töötab Keiser noorte bändide konkursil helitehnikuna ja leiab, et need bändid on ikka jamad – tema ajal olid paremad. Noorte arust on Keiser aga vana peer, kellel endal pole bändigi.

Keiser otsustab siis, et veel näitab. Keisri bändikaaslasteks on Santana (Roman Baskin), Masin (Harri Kõrvits) ja Tormilind (Jüri Vlassov), kelle elu pole samuti pärast Kormoranide lagunemist kulgenud nii nagu planeeritud.Karakterite päritolu ja sünni kohta ütlevad Maimik ja Tolk niipalju, et inspiratsioon olevat pärit ühelt vanalt ja vähetuntud eesti bändilt. Ent rollid kirjutati siiski konkreetseid näitlejaid silmas pidades.

Küsimusele, miks just sellised näitlejad, vastavad Maimik ja Tolk kiiresti: «No keda sa kujutad eesti näitlejatest ette vanu rokipeere mängimas, kui mitte neid.»

«Kormoranide» muusika on kirjutanud või autorite sõnutsi vanad Kormoranide lood üle kõpitsenud Röövel Ööbikusse kuuluv Sten Šeripov, kes koos Vaiko Eplikuga vastutas ka Jan Uuspõllu filmi saundträki eest. Kanguri vokaalipartiid on sisse laulnud Kolumbus Krisi solist Urmas Oja.

Näitlejatena astub üles veel terve hulk avaliku elu tegelasi alates Anu Saagimist ja lõpetades Metsatöllu laulja Markus Teeäärega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles