MÕJU:
See lõdvestab ja annab sõbralikuma enesetunde. Inimesed itsitavad, on lõbusad ja tahavad palju suhelda.
MILLISED ON OHUD?
Võidakse endale ette kujutada, et kõik ümberringi räägivad sinust ja teevad sinu kulul nalja. Kanep võib muuta inimese paaniliseks ja väga kahtlustavaks.
Inimesed satuvad kanepit tarvitades segadusse ja võivad sageli leida end õnnetustes, näiteks rattaga sõites või teed ületades.
Inimestel, kes kasutavad kanepit, on sageli verd täis valgunud silmad, kuivanud suu ja neil on pidev väsimus ning nälg. Võivad tunda peapööritust ja iiveldust, eriti siis, kui kanepit on võetud koos alkoholiga.
Nagu tubakaski, võib kanep põhjustada bronhiiti ja kopsuvähki, aga kanepi puhul on risk suurem, kuna kantserogeenset tõrva leidub kanepis rohkem.
Kanepi puhul tekib suhteliselt kiiresti psühholoogiline sõltuvus, füüsilist sõltuvust tavaliselt ei esine. Suurtes kogustes viib hašis sonimise ja meeltemuutuseni, tema järjekindel kasutamine aga nürinemiseni, mõistuse allakäiguni.
Kanepist valmistatud narkootiliste ainete käitlemine on Eestis keelatud. Euroopa Liidus on karistus 5 aastat vanglat omamise ja 14 aastat levitamise eest.
MARIHUAANA KUI RAVIM:
Aastatel 1840 kuni 1900 publitseerisid Ameerika ja Euroopa ajakirjad rohkem kui sada artiklit marihuaana, terapeutiliste väärtuste kohta. Seda soovitati kui söögiisu stimuleerijat, lihasrelaksanti, analgeetikut, uninutit ja kui krambivastast ainet. Samuti soovitati seda kui kõige paremini rahuldavat ravimit migreeni puhuks.
Taime kasutamine vähenes 20. sajandi alguses sellepärast, et valmististe potents oli varieeruv, reaktsioon suu kaudu manustamisele korrapäratu ja alternatiivid - süstitavad opiaadid ja hiljem sünteetilised ravimid nagu aspiriin ja barbituraadid - muutusid kättesaadavateks.