Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

Muuseumis õpitakse filmi tegema

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Andris Tammela
Copy
Rasmus Merivoo rääkis Haapsalu noortele filmitegemise alustest.
Rasmus Merivoo rääkis Haapsalu noortele filmitegemise alustest. Foto: Filmitalgud

Järgmisel nädalavahetusel leiavad Pärnu uue kunsti muuseumis aset intensiivsed töötoad, mille käigus võivad kõik filmihuvilised omandada selle valdkonna tarkusi.

Vaiko Edur uue kunsti muuseumist teavitas, et laupäeval, 19. veebruaril jõuab Pärnusse üle-eestiline filmitalgute üritus, mis on terve tänavuse kestev meelelahutuslikult hariv projekt, mille käigus üritatakse meelitada kogu ühiskonda tegema Eesti teemadel ühist filmi.

Nii peaks aasta jooksul valmima filmiproffide juhendamisel ja rahva kaasalöömisel talgute vormis täispikk mänguline ulme-dokumentaalfilm, mis tugineb Eesti legendidel ja võtab kokku eestluse elujõu.

Eri linnades toimuvate filmitalgute eesmärk ei ole ainult lihtsalt filmi teha, vaid kannustada kodanikeühendusi looma iseseisvalt oma elu pajatavaid (pildi)lugusid ja neid teistega jagama, samuti julgustama noori arendama oma ideid ning neid filmile jäädvustama.

Filmitöötoa esimesel päeval keskendutakse filmitegemise algteadmistele ja filmi eripärale. Räägitakse, mis on stsenaariumi ja novelli vahe, kuidas leida head ideed, kuidas jutustada lugu läbi kunstnikutöö, helirežii ja teiste kunstide, mida filmis kasutatakse; kuidas ühes kaadris lugu edasi anda, kuidas juhtida vaataja tähelepanu, kuidas konstrueerida lugu ja palju muud olulist ning vajalikku infot filmi tegemiseks ja alustamiseks.

Pärnus toimuvate filmitalgute loengu eestvedaja on Rasmus Merivoo. Tegu on noore eesti filmitegijaga, kes on tekitanud kaksipidiseid arvamusi ja palju kära oma filmikooli diplomitööga “Tulnukas ehk Valdese päästmine 11 osas”.

Merivool on olnud juba võimalus osaleda Eesti-Vene koostööprojektina valminud noortefilmis “Buratino”. Merivoo oli filmi stsenarist ja režissöör. Lugu räägib puu-puberteetik Buratinost, tema esimestest armuseiklustest ja kolmest sõbrast.

Filmitalgutel osalemine on tasuta, vajalik on eelnev registreerimine.

Pühapäeval, 20. veebruaril toimub uue kunsti muuseumis animatöötuba.

Eduri kinnitusel on animatsiooni ehk multifilmi tegemine lõbus, loov ja hariv – lapsed õpivad meisterdades. “Multikaid tehes arendavad lapsed eneseväljendusoskusi ja õpivad filmi kaudu lugu jutustama, filmidest aru saama ja neid analüüsima,” märkis Edur. “Töötuba on lõbus ja vahva ning annab vanematele võimaluse uusi oskusi omandades koos lastega midagi lahedat ära teha.”

Multifilmi töötuppa pääseb piletiga ja vajalik on eelnev registreerimine.
 

Märksõnad

Tagasi üles