L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pildid: Viimsi taluturul toimus septembrikuu viimasel päeval ubinapäev

Pildid: Viimsi taluturul toimus septembrikuu viimasel päeval ubinapäev
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Septembrikuu viimasel päikeselisel laupäeval toimus Viimsi taluturul ubinapäev.

Foto: Viktor Burkivski

Ubinapäeva põhitegevuse, mahlapressimise talgute kõrval, kostitasid turulisi seekord kodukohvikud ja toimusid taas ka õunagrillimise võistlused.

«Oleme ikka püüdnud Ubinapäeval mahlapressimise ja kauplemise kõrvale põnevaid õunateemalisi tegevusi pakkuda,» ütles Rannarahva Muuseumi juhataja Riina Aasma.

«Ka sel aastal toimusid koostöös Grilliliiduga Eesti meistrivõistlused õunagrillimises. Maitsvaid õunatoite pakkusid kohapeal ja kaasaotsmiseks aga põnevad kodukohvikud. Nii tuli klassikalist prantsuse tagurpidi õunakooki pakkuma ubinapäeva idee autor, meie oma Pringi küla innovaator Indrek Kaing, toidublogijad Nami-Nami toiduportaali eestvedamisel meelitasid hõrgutavate õunaküpsetistega oma puhvetisse ja mitmed Viimsi külad olid kohvikutesse meistriklassi näitama kaasanud oma raudvara – rannakülade vahvad naised,» rääkis Aasma.

Foto: Viktor Burkivski

Traditsiooniliselt on ubinapäeva keskmeks suured mahlatalgud.

Kõigi soovijate õunad pressis kohapeal tervislikuks mahlaks Hiiumaalt kohale vuranud suur mahlapress. Rahval jäi üle ainult õunad kotiga kohale tuua ja kaasa võtta ka mõni suuremat sorti nõu, millega sai mahla kenasti koju transporditud.

Foto: Viktor Burkivski

Ubinapäeval oli müügil suures valikus õunu ja õunatooteid, viljapuuistikuid ning õunakorve.

Jagati tarkust, kuidas teha õunamahlast siidrit ja õunaveini. Lapsed said muuseumi pererahva õpetusel endale ise väikese pressiga värsket õunamahla teha ja muudeski toredates sügisestes ettevõtmistes osaleda.

Foto: Viktor Burkivski

Tervishoimuuseum kontrollis kohapeal ubinapäevaliste tervist.

Kehamassi indeks, keha rasvasisaldus ja musklite osakaal kehamassist näitab kindlasti ära, kas ikka sööte piisavalt puuvilja. Teatavasti hoiab ju üks õun päevas haigused eemal.

Päevajuhiks oli alati energiline Emil Rutiku. 

Vaata meeleolukat pildigaleriid ja videot!

Märksõnad
Tagasi üles