Pildid: nädalavahetusel toimus Kahvliahvi kokakool, kus tehti lihtsat, aga ägedat toitu seentest

Nädalavahetusel avati Eesti Loodusmuuseumis igasügisene seenenäitus, mille raames toimub ka Kahvliahvi kokakool.

10 päeva kestval näitusel on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad, kui ka mürgised seeneliigid. Loe seenenäitusest ja selle raames toimuvatest üritustest lähemalt Loodusmuuseumi koduleheküljelt. 

Juba sel laupäeval, 24. septembril, leiab Eesti Loodusmuuseumis seenenäituse raames aset Kahvliahvi kokakooli sündmus. Seekord võetakse seen ja tehakse sest lihtsat, aga ägedat toitu. Seen satub grillile ja leiab end hummusest. Valmib ka “maailma pikim mustikametsarong”.

“Lapsed on tegelikult ühed metsikud tegelased, kes on tänulikud, kui nad on saanud meiega looduses uidata,” räägib kokakooli eestvedaja Merle Liivak. “Tahaks nii ennast kui ka teisi innustada metsaskäike ette võtma, metsaande tundma ja neist mõnusaid hõrgutisi valmistama. Seentest annab ju teha nii palju muud, kui klassikaline seenekaste!”

Toredal koguperesündmusel asuvad hoogsalt tunde andma ETV peatselt ekraanile jõudva telesaate “Eesti parim koolikokk” saatejuhid Kaidor Kahar ja Eero Reinu, kohviku Klaus peakokk Toomas Lääts ning Sänna Leiutajate Külakooli lapsed. Kokkama ja kokkamist uudistama on oodatud lapsed, kes oskavad nuga käes hoid ja nende pereliikmed.

FOTO: Hele-Mai Alamaa

Seekord sai kaasa lüüa ka põnevas gerilja-aktsioonis «Murrame välja!», mida viisid läbi Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna tudengid Andrea Tamm ja Ann Press, kes on rohkelt tähelepanu kogunud LasnaVILJAmäe autorid.

FOTO: Viktor Burkivski

Häppeningi käigus murdsid Seene-Mikud ja Seene-Mannid Loodusmuuseumist välja, levitamaks sõnumit, et linnalaps vajab rohkem metsikut, liigselt korrastamata ruumi, kus vabalt joosta, karata, ronida ja looduse imesid avastada.

FOTO: Hele-Mai Alamaa

Kahvliahvi kokakooli lipukiri kõlab: lase laps kööki!

Kokakool julgustab lapsevanemaid kaasama lapsi toidu valmistamises juba maast madalast. Et väike inimene näeks ja mõistaks, millest toit koosneb, kuidas see valmib ning suudaks tänu sellele teha tervislikumaid toiduvalikuid. Lisaks usuvad kokakooli tegijad, et perega koostegemise rõõm on lapsele kõikse suurem rõõm!

Vaata lõbusaid pilte!

Tagasi üles