Rain Tolk: Toomas Hussar oli väga järjepidev minu keha karvkasvu jälgimisel

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mängufilm "Luuraja ja luuletaja" esilinas 21.09.2016.
Mängufilm "Luuraja ja luuletaja" esilinas 21.09.2016. Foto: Viktor Burkivski

Filmi «Luuraja ja luuletaja» üks peaosatäitja Rain Tolk rääkis «Ringvaates», et Toomas Hussar sai filmi idee magavast Marko Mägist.

Tolk selgitas, et tema karakteri puhul oli oluline roll just välimusel, vahendab Menu.

«Toomas oli väga järjepidev minu keha karvkasvu jälgimisel - juba kevadest saadik hakkas ta jälgima, ega ma ometi midagi kusagilt maha ei aja,» selgitas Tolk ja ütles, et habe oli tema enda oma. 

«Me mõtlesime tükk aega, mis võiks olla Miku arhetüüp ning leidsime, et kõige paremini sobiks talle 1950. ja 1960. aastate biitkirjanik, kelle pilte me seejärel palju uurisime,» tõdes ta ja lisas, et filmi idee sai Hussar tegelikult magavast Marko Mägist. 

«Ta läks mingile luuleüritusele, kus Marko Mägi magas ning kui äkitselt ärkas, siis tõusis püsti ja karjus valjusti «anarhia» - selle sündmuse järel sai Toomas Hussar aru, et peab luuletajast filmi tegema, luuraja lisandus sinna alles hiljem.»

Tagasi üles