Maarja Kivi

FOTO: Maarja.com

Miks pole ühestki Eesti muusikust saanud ülemaailmset superstaari?

Kanal 2 ekraanile jõudis haarav kaheosaline teleuurimus „Eesti staarid suure läbimurde ootel“, mis otsib muusikutelt ja meelelahutusäri niiditõmbajatelt vastust, kuhu on jäänud kõik eestlaste kauaoodatud rahvusvahelised edulood. 

Lauljannad Agnese Rakovska ja Kerli Kõiv/Instagram

FOTO: Instagram/ Kerlimusic

Miks ei ole ükski Eesti popmuusik suutnud end tippude tippu murda, samale pulgale Madonna, Justin Bieberi või Metallicaga?

Miks on katkenud nii mitmed lootustandvalt alanud rahvusvahelised tähelennud ja kes on oma unistusele kõige lähemale jõudnud? Kaheosalises erisaates räägivad oma loo artistid, kelle algus rahvusvahelises meelelahutusmaailmas on andnud lootust suurele edule, kuid ühel hetkel on nemadki pidanud tõdema, et lagi on saavutatud või pole lihtsalt suur muusikaäri neile meeltmööda.

Ewert And The Two Dragons Tallinna Merepäevadel 

FOTO: Laura Arum-Lääts

„Need ohvrid on meeletud,“ leiab Kerli Kõiv. „Popvärk ongi lühike,“ arvab Mihkel Raud. „Läbilöögivõimalus on väike,“ möönavad Lenna Kuurma ja Maarja Kivi justkui ühest suust.

Nii nemad kui paljud teised Eesti artistid teavad, mida tähendab suurelt unistada ja kui suur pingutus on tegelikult rahvusvaheliselt läbi lüüa. Erisaates jagasid oma kogemusi ja selgitusi lisaks Kerli Kõivule, Lennale ja Mihkel Rauale veel Maarja-Liis Ilus, Ewert Sundja, Iris Vesik, Jalmar Vabarna, Maarja Kivi jpt.

Lisaks Eesti artistidele sai aga aga ka teist vaatenurka, mida esindavad produtsendid ja rahvusvaheliste plaadifirmade esindajad.

Maarja Kivi elukaaslase Rene Meristega 

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Ninjatüdruk Maarja Kivi tunnistab täna, et on suurest läbilöögist muusikamaailmas loobunud ning töötab hetkel USAs, Beverly Hillsis juuksurina. Naine kinnitab, et on õnnelik, kuid kui peaks avanema vähimgi võimalus naasta muusikaskenele, siis seda ta ka teeks, alustades kas või nullist. 

Kerli Kõiv 

FOTO: Kanal 2

Tänaseks on Maarjamaa metsade ja laante rüppe naasnud ka USAs üsna eduka stardi muusikaskenel teinud lauljatar Kerli Kõiv. 

Ewert and The Two Dragons 

FOTO: Johanna Eenma

Mis juhtus aga üliandekate draakonipoistega ja Maarja Liis Ilusaga, et tuult kohe kuidagi purjedesse ei tõusnud, seda vaata juba teisipäeval, 20. septemril kell 21:30 Kanal2.