R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vägevale paigutatud pagulased avavad end kaamera ees: naise perekond tahtis meid tappa

Elu24
Facebook
Comments
«Radar» Vägeval
«Radar» Vägeval Foto: Kanal 2 / Radar

Tänases «Radaris» räägivad Eesti teise pagulaskeskusesse, Vägeva Kodusse paigutatud varjupaigataotlejad Iraanist ja Afganistanist oma elust Eestis ning põhjustest, miks nad kodumaalt lahkusid. Nad teevad seda oma näo ja nimega. 

Vägeva Kodust sai Vao kõrval teine Eesti varjupaigataotlejate majutuskeskus selle aasta juuni lõpus. Tänase seisuga elavad Lääne-Virumaa väikese küla korterelamus viis Eestisse saabunud pagulasperet koos 16 erivajadusega inimesega, kes on selle maja elanikud olnud viimased aastad.

«Abiellusin minu abikaasaga. Tema perekond ei olnud valmis, et nende tütar abiellub teise hõimu esindajaga ning mind ähvardati korduvalt, et kui abiellun nende tütrega, siis nad tapavad mind ära,» räägib eksklusiivses intervjuus «Radarile» 28-aastane Djamal Iraanist.

«Aga otsustasime abielluda ja mõtlesime, et nad lepivad sellega. Kuid perekond ei muutnud oma otsust ning asusid meid ähvardama, taga otsima ja tahtsid meid tappa. Lõpuks, kui minu abikaasa rasedaks jäi, otsustasime põgeneda turvalise riiki, kuhu saaksime jääda,» lisab Djamal, kelle tütar sündis kaks kuud tagasi Harku kinnipidamiskeskuses.

Lisaks saavad sõna ka teised sealsed pagulased ning näeme, kuidas pered vastremonditud korterelamus oma päevi veedavad. Radar, kes veetis Vägevas kolm tööpäeva, saatis 1. septembril viis Vägeva Kodu last Armeeniast, Iraanist ja Afganistanist Vaimastvere kooli ning külastas ühte sealset Afganistani perepead tema esimeses Eesti töökohas.

Vaata elu Vägeva kodus täna õhtul kell 20.00.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles