Eesti Muusikaauhinnad 2020

Põhja-Koreas keelati sarkastiline suhtumine riiki ja juhtidesse

Kim Jong-un ja teda tervitavad põhjakorealased

FOTO: SCANPIX

Põhja-Koreas keelati sarkastiline suhtumine ja kriitika nii diktaator Kim Jong-un kui totalitaarse režiimi aadressil.

Kui varem said põhjakorealased era- ja avalikes vestlustes «läbi lillede» valitsust kritiseerida, siis nüüd on see rangelt keelatud, edastab The Independent.

Põhja-Korea võimud hoiatasid kodanikke, et kui neid kuuldakse ka eravestluses midagi halba riigi kohta mainimast, tuleb neil selle eest vastust anda.

«Põhja-Korea mitmes provintsis on inimesi informeeritud, et sarkastiline ja irooniline suhtumine riiki ja juhtkonda on nüüdsest rangelt keelatud. Sellisest suhtumisest tuleb loobuda ja suu kinni hoida,» teatas Põhja-Korea Jagangi võimuesindaja Radio Free Asia Lõuna-Korea toimetusele.

Võimuesindajate teatel kasutavad põhjakorealased selliseid sarkastilisi väljendeid nagu «Kõik on USA süü», kritiseerides samas sellega Põhja-Korea režiimi.

«Põhjakorealastel on harjumus viidata riigisisetele probleemidele läbi mõne teise riigi, samas selle abil naerdes oma riigi üle,» teatas allikas.

Põhja-Koreas levib veel selline ütlus: «Loll, kes ei näe ülejäänud maailma», olles viide diktaator Kim Jong-unile, kes on nagu ühes suunas jooksev silmaklappidega hobune.

Põhja-Koreas hoiavad inimesed sageli küll suu kinni, kuid salaja väljendatakse oma kriitilisust graffiti abil.

Põhja-Korea on juba mõnda aega hoidnud teisi riiki «tagajalgadel», kuna ähvardab pidevate tuumakatsetustega. Üks selline leidis aset eile, seismoloogid registreerisid siis Põhja-Koreas maavärina magnituudiga 5,3.