R, 1.12.2023

Galerii: Avon tähistab 15 tegutsemisaastat Eestis, toetades rinnavähihaigeid naisi

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Avon Eesti OÜ pidas sel nädalal sünnipäeva-teemalist pressiüritust Tallinn Art Space kunstigaleriis, kus tutvustati firma käekäiku viimasel 15 aastal Eestis ja tutvuti 130-aastase firma rahvusvahelise ajalooga. Õhtu lõpuks annetati 7000 eurot uuele koostööpartnerile MTÜ Rinnavähk BCF-le.

Ürituse käigus tutvustasid Avoni töötajad firma tegevust ning saavutusi nii Eestis kui ka mujal maailmas. Nii selgus, et rahvusvahelisel tasandil müüb Avon neli huulepulka sekundis ning omab üle 600 patendi. Kohalikul tasemel toodi välja, et möödunud aastal kasvas Avon Eesti OÜ müük 7% ning 15 aastaga on annetatud Eestis ligi 85 000 eurot heategevusele. Üritust krooniti veel ühe annetusega, mis läheb rinnavähihaigete naiste rinnaimplantaatide soetamiseks.

Avon tähistas Eestis 15.sünnipäeva
Avon tähistas Eestis 15.sünnipäeva Foto: Meisi Volt

Firma Soome ja Baltimaade tegevjuht, Anneli Loorits, tutvustas firma ajalugu ja rääkis oma pikast töökogemusest: «Olen olnud AVONis algusest saadik – alustasin turundusassistendi ametikohal 2001. aastal ning olen aastatega oma karjääris edasi arenenud läbi erinevate valdkondade ja riikide. AVONi väärtused japõhimõtted inspireerivad mind juba 15 aastat! Need väärtused ja põhimõtted põhinevad kolmel alustalal – meie suurepärase kvaliteediga toodetel, suurimal naiste võrgustikul maailmas ning muidugi ka heategevusel.»

Samuti ta lisas, et on õnnelik, et Avon saab ka sel aastal annetada väga vajalikule projektile rinnavähipatsientide toetuseks Eestis.

Avon toetab rinnavähipatsiente / Meisi Volt
Avon toetab rinnavähipatsiente / Meisi Volt Foto: Avon

MTÜ Rinnavähk BCF esindaja, Merike Värik, tänas firmat omalt poolt ja kommenteeris tulevat projekti järgmiselt: «Eestis on rinnavähipatsientide väga suureks mureks see, et hetkel riik ei finantseeri rinnaimplantaatide soetamist vähihaigetele vastavalt meditsiinilisele näidustusele, mida patsient vajab, kuigi paigalduse operatsioon tehakse patsiendile haiglas tasuta. Ühe implantaadi hind olenevalt patsiendi kehakujust ja vajadustest kõigub 300-500 euro vahel, vajalik rinnaprotees jääb 90 euro kanti. See on haigele inimesele väga suur väljaminek. Eriti õnnetud on need patsiendid, kellel on vaja kaks rinda korda teha ning kannatavad seega eriti suure psühholoogilise ja füüsilise surve all. Tekivad selgrooprobleemid ja ka isiksusehäired, sest see on patsiendile väga suur vaimne ja füüsiline üleelamine.» 

Ta lisas ka, et MTÜ eesmärgiks on tõmmata sellele probleemile tähelepanu, aidata naisi ja teavitada ühiskonda. «Koos Avoniga saame teha kõik selleks, et ka Eestis leitakse võimalused, et rinnavähki üle elanud naised saaksid tasuta implantaadid ning lõpptumusena saaksid kergemini tagasi ellu pöörduda.»

Avon tähistas Eestis 15. sünnipäeva
Avon tähistas Eestis 15. sünnipäeva Foto: Meisi Volt

Vaata galeriist, kes kohal käisid!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles