P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinn Comedy Festival on tagasi: üle 20 esineja neljast riigist ja tundide kaupa huumorit

Elu24
Facebook
Comments

Eesti kõige naljakam festival on taas tulekul. 5.-7. oktoobril toimub kolmandat korda Tallinn Comedy Festival, mis annab põhjaliku ülevaate eesti koomikutest, toob lavale huvitavamaid leide mujalt maailmast ning tutvustab erinevaid naljategemise stiile ja formaate. Kokku on festivalil üle 20 esineja 4 riigist, 5 esinemiskohta ja tundide kaupa huumorit. Need on aasta kolm kõige naerurohkemat päeva Eestis.

“Programmi koostades küsisime endalt: kas suudame naerma ajada iga presidendikandidaadi?” kommenteeris festivali kava üks korraldajatest Paul Piik. Ja vastas ise: “Jah, ilmselt suudame. Tallinn Comedy Festivalilt leiab igaüks endale oma nalja, võibolla isegi mitu.”

Festivali peaesinejaks on armastatud briti koomik Stephen K Amos, kelle n-ö feel-good comedy ei vaja UK-s ega Austraalias tutvustamist ning kes üheks oma Euroopa-turnee peatuspaigaks on valinud just Tallinn Comedy Festivali. Amose etendus “The Laughter Master” toimub 7. oktoobril kell 19 Salme kultuurikeskuses.

Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo
Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo Foto: promo

Festivali avaürituseks on 5. oktoobril kell 19 Nordea Kontserdimajas toimuv Tallinn Comedy Gala. See on üks tegelikult ka suur komöödiaõhtu, mis võimaldab tutvuda 14 erineva koomikuga, kellel kõigil on võimalus esitada piiratud aja sees oma parimat materjali. Lavalt astuvad läbi näiteks Ott Sepp, Piret Krumm, Tõnis Niinemets, vennad Piusid, Jarek Kasar, Hannes Võrno, Kaspar Velberg, Henrik Normann, Tigran Gevorkjan, populaarne iiri koomik Keith Farnan, jpt.

Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo
Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo Foto: promo

Tõelistele gurmaanidele on festivali programmis eelmise aasta Edinburghi festivali hitt “Anarchist Cook” ning traditsiooniliselt toimuvad Tallinn Comedy Festivalil üritused, mis huumorisõpradele suuremat tutvustamist ei vaja: välisesinejatele keskenduv üritustesari Komeediklubi ning eestikeelsele stand-up’ile keskenduv ülipopulaarne Fopaa. Komeediklubis astuvad pikemate kavadega üles Keith Farnan Iirimaalt ning George Egg Inglismaalt, Fopaas näeb laval teiste seas ka Kaarel Nõmmikut, Märt Koiki ja Mattias Naani.

Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo
Tallinn Comedy Festival 2016 / Promo Foto: promo

Festivali kava veel täieneb ning plaanis on mitu kaalukat üllatust. Avastage programmi kodulehelt.

Tallinn Comedy Festivali korraldavad Teater Point, Komeediklubi ja Kinoteater.

Piletid Piletilevist

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles