Muusik kasvatas kaks aastat tasapisi oma kausside peret ja algusaegadel nimetas seda Himaalaja helipalsamiks ja seda võib ka Youtube`st leida. «Hiljem andsin nimeks Ürgheli ruum», sest see viib meid nulli, toob keha aeglasemasse temposse,» seletab ta. «Selles pole midagi nõiduslikku, see on väga praktiline asi.»
Siinkohal lisab Karl Nieler, et kõlamassaaž pole ravi, see kuulub lõdvestuse ja keharaku tasandil massaaži juurde. Samas võib tekkiv impulss nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil mingid blokeeringud lahti lüüa.
Iga seanss on nagu looming, mis tekib lähtuvalt sisetundest ja kliendi hetkeseisust.
«See on improvisatsioon ja suuremaks ma seda helikonstellatsiooni ei ajaks,» räägib Karl Nieler. «Seal on umbes 30 kaussi, 6 Tiibeti kloostrikellukest ja 9 simblit, mis isegi häälestuvad kaussidega ja see oli mulle üllatus.»
On inimesi, kellele ei meeldi, kui neid massaaži käigus puudutatakse, ja samas on ka neid, kes tahavad kontakti. Helimassaaži saab teha nii kausse inimese keha ümber kui ka tema kehale pannes. Kui kauss pole keha peal, siis on tugevalt tuntav läbi õhu tulev võnge.
Karl Nieler jutustab, et Saksamaal on saunad, kus meister kõnnib kausi ja nuiaga inimeste eest läbi ja selle kõla paneb saunalised kiiremini higistama.
«Selles pole midagi esoteerilist, ma tundsin ise samuti kõdi ja hakkasin higistama,» meenutab muusik. Mis aga puutub tema kontserti, siis see toimub kolmapäeval, 24. augustil kell 18 Taevas ja Maa Keskuses ning kel tekib sügavam huvi, see saab järgmisel päeval individuaalset massaaži võtta, kuid sellele peab kindlasti ennast registreerima. Tulla võib ka kahekesi koos sõbraga.
Ja nagu ikka, tegi Karl Nieleri helimassaaži läbi ka portaali GoodNews peatoimetaja Monika Kuzmina, sest heade uudiste kanali eestvedajad tahavad kõike omal nahal järgi proovida.
Tema muljed on siis järgmised: «Võnked, mida kausid endasi andsid, oli väga hästi tajutavad, justkui ergutavad ja rahustavad samal ajal. Kuna see oli esimene kord, kui näidisprotsessis helimassaažiga kokku puutusin ning sel korral jäi katsetus ka suhteliselt lühikeseks, siis on keeruline teha katsetusest mingeid järeldusi, kuid huvi tekitas teema siiski ning jäi soov kunagi proovida läbi teha ka terve massaažiprotsess.»