Löö kaasa! Viljandis otsitakse stratosfääripallilt lendavaid Pokemone

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Performers dressed as Pikachu, the popular animation Pokemon series character, perform in the Pikachu parade in Yokohama on August 7, 2016. 
Some 50 life-size Pikachu characters, the most famous from the Pokemon game, marched along the city's waterfront street as visitors took mobile phone pictures and videos of them in scorching sunshine. / AFP PHOTO / KAZUHIRO NOGI
Performers dressed as Pikachu, the popular animation Pokemon series character, perform in the Pikachu parade in Yokohama on August 7, 2016. Some 50 life-size Pikachu characters, the most famous from the Pokemon game, marched along the city's waterfront street as visitors took mobile phone pictures and videos of them in scorching sunshine. / AFP PHOTO / KAZUHIRO NOGI Foto: KAZUHIRO NOGI/AFP

Neljapäeval, 18.augustil, on võimalik Viljandi linnas mängida populaarsust koguvat mängu Pokemon GO füüsiliselt eksisteerivate tegelastega.

Teadusteatri Teeme Keemiat poolt korraldatava sündmuse eesmärk on lennutada ilmavaatlusõhupalliga kõrgustesse pehmed Pokemoni tegelased ning vabastada nad umbes poole kilomeetri kõrgusel nii, et nad kukuvad Viljandi linna kohal alla juhuslikesse asukohtadesse, kus on võimalik kaaslinlastel või kohale tulnud huvilistel neid otsida.

Kõiki huvilisi oodatakse liituma sündmusega Facebookis, kust leiab ka täpse info koos täpsete kellaaegade ning kogunemiskohtadega.

Ettevõtmise eesmärk on tutvustada noortele ilmavaatlusõhupallidega sooritatavaid stratosfääri avastuslendusid. «Stratosfääri avastamine pole midagi nii ulmelist, kui see algselt tunduda võib, oleks vahva, kui juba põhikooliklassides korraldataks taolisi projekte, et noortes teaduse vastu huvi tekitada.» lootis MTÜ Teeme Keemiat esindaja Mikk Mihkel Vaabel.

Idee autori Viktor Tunni sõnul on lennu seostamisel Pokemonidega võimalus jõuda suurema hulga noorteni ning seetõttu tuligi äkkideest kinni haarata ja projekt ellu viia. «Viljandi linnas liikudes näen tihtilugu mööda tänavaid kõndivaid noori inimesi, kelle pilgud on vaid telefonidesse suunatud, et püüda tänavatel paiknevaid elukaid jahtida. Loodame, et tegelaste allakukkumine palli pardalt aitab noortel leida põnevat ka teaduses,» sõnas Tund.

Eesti Teadusagentuuri ning Haridus ja Teadusministeeriumi poolt toetatava projekti raames loodetakse koolide jaoks luua tutvustavaid materjale, mille abil oleks lihtsam alustada taoliste projektidega.

Tagasi üles