Nagu ikka sellistel puhkudel, tekib ka reporteril küsimus: milleks on seda vaja korraldada, mis mõte sel on? «Miks on vaja üldse midagi korraldada, miks on üldse kultuuri vaja, miks on vaja midagi peale söömise ja magamise?» vastab kunstnik küsimusele küsimusega ja seletab: «See on kunstniku sisemine vajadus ja loomevajadus — osad kunstnikud maalivad, osad teevad skulptuure, osad aga etenduskunsti, see on samasugune kunstivorm nagu iga teine.»
Mis sõnaühend aga on «Force Majeure»? Al Paldroki sõnul tähendab see rahvakeeli looduslikku jõudu, mida ei suudeta valitseda. Nähtava etenduse käigus toimus publiku osavõtul performance-plahvatus, mille käigus põles ära Audi. «See on selline etenduskunsti vorm, kus ei saagi teada, kas see auto pidi põlema minema või mitte — midagi pidi juhtuma, aga mis, see polnud täpselt paigas,» jutustab kunstnik. «Jäi arusaamatuks, miks seda tehti, aga performance ongi selline asi — loodus ju ei küsi, et kas sa tornaadot tahad või mitte, ja sama asi on ka kunstietendusega, kus selleks loodusjõuks on inimkond, kes tekitaski selle olukorra.»
Taas tekib küsimus eestlaste suhtumisest sellisesse kunsti ja sellest, et kas nad tahavad sellest osa võtta. Al Paldrok ütleb, et eestlane pole mingi erakordne nähtus, ta on sama, mis saksa, ameerika või korea inimene ning igal rahvusel on oma helgemad pead ja laiem mass, kes ei huvitu eriti kunstist, etenduskunstidest ja sageli üldse mitte millestki. Eestis pole üldine protsent teine ja tegelikult on kõik kunstiteoses kinni.