Clint Eastwood: Trumpi «filtreerimatus» mõjub puhastavalt

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Clint Eastwood
Clint Eastwood Foto: SCANPIX

Ameeriklasest režissöör ja näitleja Clint Eastwood võttis sõna USA presidendikandidaatide ja nende seisukohtade teemal teatades, et vabariiklane Donald Trump lõhub oma «kastist väljas» ja ärritavate sõnavõttudega  ameeriklaste poliitilist korrektsust ja õigesti teeb, et ta sellise «šokiteraapia» valis.

86-aastane staar andis intrevjuu väljaandele Esquire öeldes, et Trumpi «filtreerimata» väljaütlemised mõjuvad puhastavalt.

«Oleme küll ja küll kuulnud süüdistusi rassismi teemal. Kui ma üles kasvasin, siis see, mis tänapäeval on rassistlik, siis seda ei olnud,» lausus Eastwood.

Ta lisas, et kandidaat Trump on õigel teel, sest keegi ei julge tunnistada, et poliitiline korrektsus ja «sile fassad» on ära tüüdanud.

Clint Eastwood sündis 1930. aastal, mil USAs kehtis rassiline segregatsioon. Nüüdseks on see enamikus USA osariikides seadusega keelatud, kuid seda on siiski veel tunda Californias, kust Eastwood pärit on.

Eastwood ei kritiseerinud presidendikandidaate Donald Trumpi ja Hillary Clintonit otse, kuid mainis, et neil mõlemal on möödalaskmisi.

«Trump on öelnud ühte ja teist ning press haarab igast sõnast kinni, tehes sellest suure skandaali. Eriti veel kui tegemist on millelegi rassistlikule viitavaga. Minu soovitus on, saage sellest üle. Rassismist jahumine ei vii mitte kuskile. See on lihtsalt selline periood, milles tuleb elada,» selgitas Eastwood oma seisukohta. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles