Eesti Hiphop Festival tähistab augustis kümnendat sünnipäeva

Eesti Hiphop Festival tähistab augustis kümnendat sünnipäeva - Genka ja Paul Oja

FOTO: Promopilt

12.-13. augustil Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuv Eesti Hiphop Festival tähistab sel suvel juba kümnendat sünnipäeva ning sel puhul astub Elva mändide all lavale tõeline hiphopi raskekahurvägi. 

Iga aasta augustikuus koguneb Tartumaa Tervisespordikeskusesse tuhandeid hiphopi fänne, et nautida ühiselt kõiki hiphopi elemente - üles astuvad räpparid, breiktantsijad, DJ-d ja graffitikunstnikud. Sel aastal toimub Eesti Hiphop Festival juba kümnendat korda ning korraldajad eesotsas Henry Kõrvitsa ehk Genkaga on kokku pannud tõeliselt tugeva esinejatenimekirja.

«Keskendume kümnenda sünnipäeva puhul kodumaistele artistidele, sest üldine tase liigub tõusvas joones ja häid artiste on juba nii palju, et ei mahu kahe päeva sisse ära. Pealavalt käib läbi üle kolmekümne kodumaise hiphop artisti,» kommenteerib Genka.

Esinejatenimekirjas on näiteks Chalice, kes pole aastaid EHHF-l üles astunud, kuid valmistab juubelifestivaliks ette erilist räpisetti, mille jooksul kuuleb nii tema vanu hitte kui ka täiesti uusi räpilugusid. Samuti esineb hiljuti nimemuutuse läbi teinud Arop (varem Suur Papa) ja näha saab ka sellist kooslust nagu Noizmakaz ehk Tommyboy ja Alko, kes on Eesti üks esimesi hiphopigruppe.

Ametlikult läksid nad juba 2012. aastal laiali, seega on tegemist vägagi eksklusiivse esinemisega,” räägib Genka artistidest, keda festivalil näha saab. “Kindlasti annavad vägevad lived peoräppi viljelev 5MIINUST, suurepärase debüütalbumi üllitanud Sammalhabe, rääkimata Metsakutsust, Reketist, Beebilõustast ja paljudest teistest väga headest esinejatest.”

Lisaks pealavale on festivalialal Hennessy telk, kus toimuvad väiksemad kontserdid ning DJ-d tantsutavad publikut varajaste hommikutundideni, mängides muusikat hiphopist drum’n’bassini ja reggae’st rockini.

EHHF 2016 esinejatenimekiri:

Chalice

Reket

Genka/Paul Oja

Abraham

Arop a.k.a. Suur Papa

Hanf Kung

Beebilõust

Metsakutsu

Okym

Noizmakaz

Sammalhabe

Cool D

5Loops

Gorõ Lana

5MIINUST

Ingmar Gailit

Grässhopas

HVNS

1teist

Fanta Stika

Akar

Vesikas ja Fofkin

CapJ

Claim

Roki

Utoopia

Karmo ja Küberünnak

PK

LihaMägi

Ruckus

jpt.

Piletid on müügil festivali kodulehel: https://ehhf16.myshopify.com/products/eesti-hiphop-festival-2016

Juuli lõpuni on festivalipassi hinnaks €25.