EKA tudengid kutsuvad näitusele: häbi ja meeleheite väljapanek Aegna saarel

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eka näitus URBAN LONELINESS
Eka näitus URBAN LONELINESS Foto: Merlin Meremaa

Reedel, 8. juulil kell 16:00 avavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti III kursuse tudengid Aegnal, endises sõdurite ühiskasarmus-sööklas, oma lõpunäituse URBAN LONELINESS. 

10 noort kunstnikku - Lotta Koov, Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski ja Kaur Virkebau – on otsustanud üksi ning üheskoos uurida üksindust ja selle erinevaid väljendusvorme linnaruumis.

Urban loneliness on mõiste, millega saab iseloomustada ühte sagedast kõrvalnähtust suurlinna elus: piiritus koguses sotsiaalse võimalusi toob kaasa isoleerituse tunde. See on üksinduse erivorm, mida saab kogeda vaid teistega koos.

Foto: Mari Saarepera

Näitusepaigaks on Kunstiakadeemia lõpetajad valinud Aegna saare, kus aastaringselt elab vaid paar inimest, ent mis ometi kuulub Tallinna kesklinna piirkonna alla. See on saar Eesti Vabariigi pealinnas, kuhu viib tasuta ühistransport – koht, kus teoreetiliselt on külastaja justkui elu tsentris, kuid praktiliselt on ta ära lõigatud ning üksinda iseendaga. Selline asukoht – nii füüsilises kui mentaalses mõttes- annab meile võimaluse tegeleda oma intiimseimate unistuste, soovide ja probleemidega. Olgu nendeks kasvõi häbi ja meeleheide.

Tudengite töid on juhendanud Ulvi Haagensen, Nils Hint, Piret Hirv, Eve MargusVillems, Philip Sajet, Rait Siska ja Heikki Zoova.

Näitus on avatud 09.07- 22.07 2016, iga päev kella 11.00st 18.00ni.

Näitusele pääseb Tallinna Kalasadamast ja Rohuneeme sadamast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles